Фермерське господарство “Нива” – 25 років успіху

27 ноября, 2017

Щоб досягти чогось великого, варто почати з малого. Саме так робили колись сучасні промислові гіганти, саме завдяки такій стратегії продовжують про себе заявляти нові підприємства.

Історія фермерського господарства “Нива” почалася 25 років тому з 15 га землі, а сьогодні в обробці перебуває 2400 га. В цьому році дата визначна як для колективу, який налічує 20 працівників, так і для їхнього керівника Олександра Івановича Єрмолаєва.

«Спочатку, коли було мало землі, ми приділяли увагу овочам, які займали більшу частину від загальної площі. Але потім, коли ми побачили, що ринок збуту став більш скупим, реалізовувати товар було все складніше й складніше, ми відійшли від овочів та всі сили спрямували на вирощування зернових та технічних культур. В даний час ми вирощуємо зернові: пшеницю, ячмінь, рапс, соняшник, кукурудзу, сою», — розповідає аграрій.

Головним вектором в розвитку господарства “Нива” сьогодні є зрошення, тому що географічно Миколаївщина розташована в зоні ризикованого землеробства, і фактор вологи та води на півдні України вирішує все. Тому сьогодні максимум зусиль та коштів керівництво підприємства вкладає в розвиток саме зрошення.

«В нас є крапельне зрошення та дощування. Крапельне зрошення ми використовуємо при вирощуванні кукурудзи на зерно. Також в нас є дощування. На сьогодні у нас під поливом перебуває десь 350 га землі. Я думаю, що все буде добре, і ця цифра буде зростати. Звісно, це є дороге задоволення, тому що дощувальна машина «відбивається» два-три роки за нормальних обставин. Проте іншого виходу немає, тому що ми можемо зробити все – вчасно засіяти, вчасно прибрати, внести засоби захисту, — але якщо не має вологи, то все це зводиться на ні», — розповідає Олександр Іванович.

На підприємстві поступово впроваджують високопродуктивну імпортну техніку, але разом з тим і працівників господарства “Нива” стає більше. Всі вони залучені цілий рік у впровадженні зрошення.

«Ми соціально орієнтовані на свій регіон — це села Олександрівка та Михайлівка, де всі питання без участі нашого фермерського господарства не обходяться. У минулому році у нас відбулася знакова подія — відкриття храму, його побудувало наше фермерське господарство, я особисто цим займався. Ми допомагаємо школі і садку, в минулому році зробили там опалення, затишок і тепло для дітей», — сказав фермер.

Зовсім нещодавно Олександр Єрмолаєв отримав почесне звання заслужений працівник сільського господарства України, але найбільша нагорода для аграрія – все ж таки процвітання господарства, регіону, де воно базується, а також добробут його працівників.

Новости по теме

| | |