Свинарі й екологи розроблять галузеві стандарти з оцінки впливу на довкілля

21 ноября, 2017

Асоціація «Свинарі України» (АСУ) спільно з експертами Інституту екологічного управління та збалансованого природокористування працюватиме над створенням галузевого стандарту з оцінки впливу на довкілля. Про це повідомляється у прес-службі АСУ.

Проект національних стандартів забезпечить свиногосподарствам прозорість проходження процедури оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про допустимість/недопустимість діяльності.

«Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» набуває чинності вже в грудні, тому актуальність цього завдання дуже висока. Хоча Закон стосується практично всіх сфер виробництва, виробники свинини найперші забили на сполох — Закон не передбачає критеріїв допустимості впливу на довкілля, які б стали підґрунтям ухвалення рішення чиновником про можливість чи неможливість провадження діяльності. Розробка галузевих стандартів стане способом подолання регуляторних бар’єрів, які Закон породжує», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що розробка стандартів стала можливою завдяки грантовій підтримці Проекту USAID «Агросільрозвиток».

Зокрема, робота над стандартами включатиме напрацювання критеріїв, за якими здійснюватиметься оцінка, а також перелік необхідних документів та структуру звіту. Обов’язкові етапи розробки: формування міжвідомчої робочої групи, аналіз існуючих світових практик, обговорення напрацювань із представниками бізнесу, галузевих об’єднань та фахівцями тощо.

«Чіткі критерії оцінки потрібні і бізнесу, щоб вести справи чесно і прозоро, й екологам, щоб довкілля не страждало від горе-підприємців», — зазначили в Асоціації.

Новости по теме

| | |