«Хочуть віджати землю»: миколаївський аграрій про реформу кредитування бізнесу і зняття мораторію на землю

20 ноября, 2017

Миколаївський аграрій, голова фермерського господарства «Нива» Олександр Єрмолаєв розповів про проблеми сільгоспробітників південного регіону в коментарі виданню «АгроЮг». Варто зазначити, нещодавно Єрмолаєв став одним з миколаївських фермерів, хто отримав звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

На його думку, однією з причин виникнення складностей у аграріїв півдня є специфіка клімату цього регіону.

– Прикро, що у нас немає такого розділення продукції, вирощеної в зоні ризикованого землеробства. Я наведу приклад: щоб нам отримати врожай 120 центнерів з гектару землі, припустимо, кукурудзи, нам треба внести туди десь 25 тисяч гривень на 1 гектар – це витрати. Таку врожайність в північних регіонах можна отримати без зрошення. Там собівартість нижча, а ціна на продукцію одна. Нас це завжди хвилює, ми це питання підіймали раніше, але все стихло. Ось сьогодні ми посіяли озимі, а в нас три місяці не було дощу. Ситуація з озимими серйозна, – наводить приклад Єрмолаєв.

Підприємець вважає, що діюча система кредитування не є раціональною з точки зору ефективного розвитку малого і середнього бізнесу.

– Хотілося, щоб для малих та середніх господарств була більш пільгова система по кредитуванню. Бо нинішня система кредитування передбачає немалі процентні ставки та заставу. Припустимо, у мене є що дати під заставу, а у початківців для застави немає нічого. Тому дуже важко взяти кредит у банку, – нарікає аграрій.

У свою чергу, найбільш актуальним питанням Єрмолаєв називає зняття мораторію на землю. Однак, за його словами, неприпустимо на сьогоднішній день зняти мораторій та дати можливість придбати землю групі людей, які є монополістами.

– Ми сьогодні зіткнулися з тим, що на ринок заходять крупні фірми та холдинги, які усілякими шляхами хочуть віджати землю. Це підла робота з пайовиками, що обіцяє багать всього, але наші пайовики на це не йдуть, принаймні в мене. Я в господарстві працюю вже 25 років і поки що жоден пайовик від нас не пішов. Не хочу себе хвалити, але в нас тісний зв’язок з ними. Будь-яка допомога, біда – це життя… Я завжди поруч, тому з цим ми боремося и будемо боротися. Це дуже серйозна проблема в нашому регіоні, – ділиться він.

Також, працівник сільського господарства зазначив, що за час своєї діяльності особисто не зіштовхувався із проблемою рейдерства.

– З рейдерством ми не зіштовхувалися, але воно тут зріє в господарствах, так зване «біле рейдерство». У нас так його називають, коли великі холдинги шукають вади у договорах, якісь невірні ненавмисні дії фермера, та є групи юристів, які все це контролюють і на правах закону можуть робити не добрі справи, – підсумував він.

Новости по теме

| | | | | |