На Одещину припадає 70% від виробництва м’ясних консервних виробів та автотранспортної техніки України

14 ноября, 2017

За результатами 9 місяців 2017 року показник темпу зростання промислового виробництва на Одещині склав +16,8%. Це найвищий показник серед регіонів України. Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА.

За даними Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА, саме підприємства Одеської області забезпечують більшу частину виробництва ряду продуктів в країні. Зокрема, на Одещину припадає 70% усього виробництва м’ясних консервних виробів та автотранспортної техніки (нафто-, газовозів, цистерн для харчових та хімічних речовин); 60% виробництва виноробної продукції країни; більше 20% ― соняшникової олії та приблизно 14% – електроенергії від сонячних електростанцій.

Також зазначається, що станом на 1 жовтня 2017 року обсяг прямих іноземних інвестицій у промисловість становив $558,3 млн (з початку інвестування). З початку поточного року ― майже $40 млн (+7,2% до початку року).

За цей час досягнуті домовленості щодо будівництва заводу з переробки сої ТОВ «Дельта Вілмар» вартістю $150 млн. З групою компаній Allseeds підписано угоду на постачання обладнання для будівництва нового олійноекстракційного заводу – комплекс будівель та споруд приблизною вартістю $600 млн. Завершення проекту передбачається до 2020-2021 року зі створенням більше 600 нових робочих місць.

Також укладено Меморандум про співпрацю ОДА з енергетичним холдингом KNESS GROUP по будівництву і обслуговуванню сонячних електростанцій в Арцизькому та Окнянському районах Одеській області.

Паралельно реалізуються інші значні проекти. Наприклад, у Любашівському районі ― будівництво заводу з виробництва біоетанолу та біоТЕЦ. Також введено в експлуатацію новий асфальтний завод у Подільську потужністю 165 тонн на рік  — завдяки цьому створено 100 нових робочих місць. Модернізований Березівський завод натуральних продуктів розпочав свою роботу на повну потужність — це ще 60 нових робочих місць. Також відкрито швейний цех ТОВ «Белста» у Татарбунарах — створено 102 нових робочих місця.

Крім того, тенденції зростання в Одеській області спостерігаються у виробництві харчових продуктів (+31,7%), готових металевих виробів (+11,2%), іншої неметалевої мінеральної продукції (+21,5%), машинобудуванні (+2,5%).

Новости по теме

| | |