50 відсотків експорту України — продукція рослинництва

10 ноября, 2017

Сфера фітосанітарії у діяльності Держпродспоживслужби та і України в цілому є однією із найбільш важливих, оскільки на сьогодні сумарна частка продукції рослинництва у структурі експорту України становить 50%.

На цьому у ході колегії Держпродспоживслужби наголосив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко.

«Прошу підтримувати фітосанітарний напрямок та звернути увагу на кадрову політику, забезпечення фітосанітарних інспекторів автотранспортом, оргтехнікою та покращити умови праці», — закликав директор Департаменту керівників територіальних органів Держпродспоживслужби.

Він також наголосив на необхідності своєчасної розробки та подання на затвердження планів роботи управлінь фітосанітарної безпеки, де враховується, з поміж іншого, проведення обстеження території країни з метою виявлення карантинних та інших шкідливих організмів для рослин.

«Важливою частиною робити в сфері фітосанітарної безпеки є встановлення вільних ділянок у випадках вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі та проведенням відстежуваності при формуванні експортних партій вантажів. Це відбувається з метою виконання фітосанітарних заходів країн партнерів України у міжнародній торгівлі в тому числі і міжнародних договорів України у сфері карантину та захисту рослин; зменшення кількості надходження нотифікаційних повідомлень про невідповідність фітосанітарним заходам українських об’єктів регулювання; уникнення ризиків запровадження іноземними країнами тимчасових заборон щодо імпорту вітчизняної продукції а також покращення фітосанітарного стану місць вирощування сільськогосподарської продукції», — зазначив Андрій Челомбітко.

При цьому він звернув увагу на зростання кількості нотифікаційних повідомлень, які надходять до України у зв’язку із невідповідністю фітосанітарним вимогам експортованих об’єктів.

Так, велике занепокоєння викликає і збільшення надходження нотифікацій щодо невідповідності фітосанітарним вимогам країн-партнерів у міжнародній торгівлі зерна та продуктів його переробки українського походження. Для порівняння: у 2016 році надійшло 85 нот, а за дев’ять місяців 2017 року — 91 нота.

Багато підстав для нотифікацій виникають з причини неефективної фумігації, що є серйозною проблемою.

З метою попередження неефективної фумігації Голова Держпродспоживслужби звернувся до бізнесу, щодо застосування фумігації методом рециркуляції.

«Експорт українського зерна – одна з основних статей доходу Державного бюджету України. Держпродспоживслужба робить все для того, щоб диверсифікувати експорт та лібералізувати фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі», — наголосив керівник фітосанітаного напрямку.

Також Андрій Челомбітко акцентував увагу присутніх на тому, що фахівці Держпродспоживслужби з 13 березня поточного року співпрацюють із Проектом Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб», який сприятиме розбудові адміністративних реформ на базі кращої Європейської та світової практики та в перспективі сприятиме підвищенню якості української сільськогосподарської продукції та розширенні її ринків збуту.

 

Новости по теме

| | |