Україна та Королівство Саудівська Аравія підписали Меморандум про інвестиційне співробітництво в АПК

2 ноября, 2017

Кабінет Міністрів України та Уряд Королівства Саудівська Аравія підписали Меморандум про інвестиційне співробітництво у сфері сільського господарства. Це відбулось у ході офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Королівства Саудівська Аравія. Від імені Уряду України Меморандум підписав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Міжурядовий документ на законодавчому рівні визначає конкретні напрями двостороннього інвестиційного співробітництва у сільськогосподарській галузі та механізми заохочення інвестицій у сільське господарство. Зокрема, сторони здійснюватимуть обмін інформацією про інвестиційне середовище, включаючи аграрну політику, правила та регулюючі нормативні акти з питань залучення інвестицій, податкового регулювання, потенційних інвесторів із зазначенням їхніх потреб, а також наявність інвестиційних компаній, які мають намір проводити діяльність у галузі сільського господарства та діючі програми підтримки інвестицій.

«Сільське господарство є ключовою складовою торговельно-економічного співробітництва між нашими країнами, а частка продукції АПК в загальній структурі українського експорту до Саудівської Аравії є найбільшою. Підписання Меморандуму – це можливість розширити наше співробітництво у сфері сільського господарства та відійти від моделі прямих поставок сировини, залучивши інвестиції у вітчизняний агросектор, зокрема в переробну  промисловість. Уряд України готовий надати  відповідне сприяння саудівським інвесторам», – прокоментував Максим Мартинюк.

Довідка:

Експорт сільськогосподарської продукції з України до КСА становить близько 80% від загального обсягу вітчизняного експорту до Королівства. За 9 міс. 2017 року експорт продукції сільського господарства склав 309,8 млн. дол. США. В основному експортувалися:

  • зернові злаки – 254 млн. дол. США;
  • олія – 25,2 млн. дол. США;
  • м’ясо та субпродукти (в основному, м’ясо птиці) – 11 млн. дол. США;
  • яйця птиць – 1,6 млн. дол. США;
  • масло  – 1,7 млн. дол. США.

Обсяг імпорту незначний.

Новости по теме

| |