В Україні розробили план розвитку місцевих громад на 2021 рік

26 февраля, 2021

Сьогодні, 25 лютого, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко долучився до засідання Ради розвитку громад та територій, яке відбулось під головуванням Президента України Володимира Зеленського, — повідомляє Мінекономрозвитку.

Захід проходив у широкому експертному колі за участю представників влади усіх рівнів, органів місцевого самоврядування і міжнародних партнерів для налагодження ефективної взаємодії та визначення спільних пріоритетів  при формуванні й реалізації регіональної політики.

У зустрічі взяли участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль,  Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, представники Офісу Президента, Уряду, Парламенту,  голови обласних державних адміністрацій та територіальних громад, міські, сільські голови.

“Розвиток економіки неможливо уявити без сталого розвитку територіальних громад, підвищення їх інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності. Активна взаємодія представників влади усіх рівнів дозволить ефективно реалізовувати спільні цілі та пріоритети державної політики, а це, в першу чергу,  — добробут людей по всій Україні”, — прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

На засіданні було оголошено про  створення Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України, а також  представлені  плани розвитку громад та територій України на 2021 рік.

Довідково:

Рада розвитку громад та територій є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, який створений Указом Глави держави 18 грудня 2019 року.

Основним завданням цього органу є налагодження ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях вироблення пріоритетів державної регіональної політики та механізмів сталого розвитку територіальних громад з урахуванням стандартів Європейської хартії місцевого самоврядування та новітніх підходів у сфері регіонального розвитку, вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць тощо.

Новости по теме

| | |