В УЗА підтримують зниження ПДВ для операцій з зерном

26 февраля, 2021

Українська зернова асоціація підтримує зниження ПДВ для операцій з зерновими та олійними культурами з 20% до 14%, яке позитивно вплине на зерновий ринок України. Таке зниження зменшить ризики для експортерів щодо повернення сум ПДВ та сприятиме детінізації зернового ринку України. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Нагадаємо, 22 лютого Президент України підписав Закон щодо внесення змін до Податкового кодексу України, який передбачає зниження ставки ПДВ з 20 до 14%  для операцій з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема свиріпи, ріпаку, соняшнику, пшениці та жита, ячменю, кукурудзи, соєвих бобів та інших олійних культур. Даний закон вступає в силу з 25 лютого 2021 р і застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 березня 2021 року.

На думку експертів УЗА, зниження ПДВ на зернові та олійні культури позитивно вплине і на ситуацію з бюджетом, і на ринок зерна та експорт.  Зокрема, зменшення ПДВ на продукцію, яка займає левову частку експорту України зменшить потребу держави у відшкодуванні сум податку експортерам з бюджету.

Також зменшення податку зменшує ризики експортерів щодо відшкодування ПДВ, оскільки зменшуються суми до відшкодування. Відповідно ціна закупівлі у виробника може зрости за рахунок зменшення ризику, який закладався раніше у вигляді меншої ціни закупівлі продукції у виробника.

Виробники зернових та олійних зменшать суму сплати ПДВ до бюджету, відповідно у їхньому розпорядженні залишиться більше коштів, оскільки вони фактично отримають більший податковий кредит і більше коштів залишиться в їхньому розпорядженні.

Окрім того, тіньовим учасникам ринку стане менш вигідно здійснювати «скрутки» при формуванні податкового кредиту, надходження ПДВ до бюджету повинно зрости. УЗА підтримує створення прозорих правил гри, чесну сплату податків та боротьбу з тіньовим бізнесом. Адже тіньовий ринок зерна несе загрози не тільки для держави через втрату податкових надходжень до бюджету, але й для бізнесу, який може зіштовхнутися з загрозою неповернення ПДВ, арештів зерна на суднах чи елеваторах і т.д.

УЗА завжди тісно співпрацювала з державними органами, зокрема ДФС, і тепер з ДПС для боротьби з тіньовим ринком зерна і завжди висловлювала готовність долучатися до розробки відповідних механізмів. Зокрема, УЗА була одним з ініціаторів обговорення з іншими асоціаціями можливості зниження чи повної відміни ПДВ для операцій із зерном та олійними. Як результат цих кількарічних обговорень ми отримали зниження ПДВ на операції із зерном до 14%.

Новости по теме

| | | |