АТ «Укрзалізниця» сплатила за січень 311 млн грн земельного податку

26 февраля, 2021

За січень 2021 року АТ «Укрзалізниця» сплатила до місцевих бюджетів 741 млн грн податків та зборів, із яких 311 млн грн – земельний податок. Про це повідомляє пресслужба перевізника.

«Щорічна сплата земельного податку є великим фінансовим навантаженням, що суттєво обмежує можливості компанії інвестувати в розвиток галузі, зокрема оновлення пасажирських вагонів. Тож Укрзалізниця неодноразово зверталася до Уряду та народних депутатів щодо скасування оподаткування земель залізничного транспорту, і сьогодні продовжує відстоювати свою позицію в цьому питанні», – повідомили в компанії.

В УЗ також відзначили — податок на землі під коліями компанія сплачує в повному обсязі з 1 січня 2019 року. Додаткове податкове навантаження на компанію виникло в результаті запроваджених змін у податковому законодавстві, які позбавили Укрзалізницю пільги. Наразі Укрзалізниця чи не єдина залізниця в ЄС, яка сплачує такий вид податку. Також земельний податок в Україні не сплачує жоден інший вид транспорту, крім залізничного.

Водночас Всеукраїнський конгрес фермерів  та низка профільних асоціацій не підтримали надання Укрзалізниці податкових пільг. У конгресі переконані, що це може залишити без грошей місцеве самоврядування. Мовляв, від скасування податку сильно постраждають малі громади, на території яких розташовані залізничні станції. В Укрзалізниці ж наголошують — кошти, сплачені компанією місцевим бюджетам як податок за землю, мають бути повернуті залізниці та направлені на фінансування пасажирських перевезень.

Загалом, за січень Укрзалізниця відрахувала 2 018 млн грн податків, що на 9,4 % більше, ніж за відповідний період минулого року. В тойже час за підсумками 2020 року Укрзалізниця відрахувала до державного та місцевих бюджетів понад 25,1 млрд грн податків та зборів, зокрема сплатила до місцевих бюджетів понад 3,7 млрд грн земельного податку.

Новости по теме

| |