Україна лишається другою країною в світі за споживанням картоплі, але показники знижуються

25 февраля, 2021

Україна є другою в світі після Білорусі країною за споживанням картоплі на душу населення. Але цей показник у нас в країні зменшився за 5 років зі 137.5 до 135.7 кг на душу населення на рік, — повідомляє AgroTimes.

Ольга Крюкова, менеджер проєктів аналітичної компанії «Клеффманн групп» під час XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства розповіла про ситуацію на ринку картоплярства.

«Серед основних гравців ринку найбільший об’єм споживання у Білорусі – 182 кг/рік та в Україні – 136 кг/рік, – розповіла вона. – З 2015 по 2019 роки відбувся незначний спад споживання картоплі в Україні, Бельгії, Китаї та Молдові; суттєве зниження споживання – у Нідерландах – на 30%; Росії та Німеччині — на 12%». 

За словами доповідачки, світове виробництво картоплі має позитивний приріст у 1,4% річних. Китай є основним виробником картоплі, забезпечуючи 25% світового виробництва. З 2015 р. культура визнана основною для продовольчої безпеки країни. Індія забезпечує 14 % світового виробництва, картопля є третьою по обсягам виробництва в країні після рису та пшениці.

На третьому місці – Росія, яка виробляє 6% світової картоплі, а на четвертому – Україна, що вирощує 5% всієї картоплі світу.

Новости по теме

| |