Первинні дослідження виявили відсутність грипу птиці, яка загибла в «Асканії-Новій»

25 февраля, 2021

Держпродспоживслужба проводить перевірку для з’ясування причини випадку загибелі птахів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова», про який стало відомо вчора, 23 лютого. Як повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, наразі відібрана загибла птиця та відправлена на декілька досліджень. Перші дослідження виявили відсутність високопатогенного грипу птиці, — подовідомляє пресслужба Держпродспоживслужби Херсонської області.

Нагадаємо, що фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби на території дендропарку та озер на території зоопарку виявили 187 трупів птахів:

  • Крижень – 38;
  • Качка огар (червонокнижна) – 32;
  • Грачі – 75;
  • Галки – 42.

На сьогоднішній день здійснено відбір проб води з відкритих водойм, кормів із годівниць та складів їх зберігання в «Асканія-Нова». Відібрані проби направлено на експертизу.

За участю першого заступника Голови Держпродспоживслужби Владислава Седика сьогодні відбулась нарада в Херсонській ОДА, участь у якій також взяли представники Держпродспоживслужби, обласної державної адміністрації, біосферного заповідника «Асканія-Нова», обласної прокуратури, Нацполіції та Держекоінспекції.

Щодо випадку отруєння 218 сірих журавлів, який стався у січні цього року на території заповідника «Асканія-Нова», за результатами розтину та хіміко-токсикологічних досліджень виявлено, що птахи загинули від набряку легень, внаслідок інтоксикації організму неіндифікованою речовиною з антикоагулятивним ефектом. Відкрито кримінальне провадження.

Фахівці Управління фітосанітарної безпеки Головного управління залучені до невідкладних слідчих та процесуальних дій в якості спеціалістів.

Крім того, за словами Владислави Магалецької, державні фітосанітарні інспектори здійснили виїзд до 49 суб’єктів господарювання поруч із заповідником.На 27 суб’єктах виявлені порушення законодавства в сфері захисту рослин.

Перевірки здійснювались з виїздом на поля для виявлення залишків отруйних принад, які використовують для боротьби з гризунами.Відібрані зразки залишків отруйних принад з полів 2 підприємств було направлено на визначення заборонених до використання пестицидів на основі фосфіду цинку. Їх не виявлено.

На 8 підприємствах перевірки провести не вдалося через відсутність допуску на підприємства. Розслідування триває.

Новости по теме

| | |