На Херсонщині набула поширення схема повторної безоплатної приватизації сільгоспземель

25 февраля, 2021

На Херсонщині особливої популярності останнім часом набула схема повторної безоплатної приватизації сільгоспземель, з чим стикались вже у всіх районах області. Упродовж трьох останніх років правоохоронці виявили півтисячі подібних випадків. Йдеться про землі загальною вартістю понад 30 мільйонів гривень та площею понад 900 гектарів. Про це йдеться в матеріалі на сайті «Голос України», передає «ПроАгро Груп».

Власники, приховуючи відомості про те, що держава вже виділила їм ділянку для ведення особистого селянського господарства, повторно отримували ще одну. А дехто умудрявся проводити оборудку кілька разів. Після оформлення документів вони здебільшого продавали свої наділи. І це в той час, коли багатьом селянам земля так і не дісталась.

Лише торік прокурорами заявлено позови про повернення 400 гектарів приватизованої у такий спосіб землі. Так, у Кам’янець-Подільському районі на території колишніх Колодіївської та Староушицької сільських рад вилучено з чужого незаконного володіння понад 95 ділянок загальною площею 190 гектарів. Вони були не тільки неправомірно приватизовані, а й одразу продані двом киянам і внесені до статутного капіталу товариства, зареєстрованого в столиці. А водночас багато місцевих жителів так і не змогли скористатись своїм правом на безоплатне отримання землі у власність. Для них було одне пояснення — вільних наділів немає.

Новости по теме

|