Тарас Висоцький презентував Держпрограму з розвитку промислового кароплярства

25 февраля, 2021

За останні десять років саме зараз ми маємо всі передумови для якісного запуску державної підтримки розвитку картоплярства у 2021 році. Про це написав на своїй сторінці у Facebook заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький за підсумками ХІ Нідерландсько-Українського форуму з промислового картоплярства.

«…Перш за все завдяки активній позиції виробників та профільних асоціацій. Я дуже вдячний, що всі долучилися, і нам вдалось почати практичну реалізацію всіх знань, які накопичувались роками», – повідомив він.

Висоцький нагадав, що 2020 року була прийнята Концепція розвитку промислового картоплярства до 2025 року. Далі планується створення організаційно-економічних умов для стимулювання розвитку промислового виробництва картоплі та задоволення потреб внутрішнього ринку України в продовольчій столовій картоплі та сировині картоплі на її переробку.

«Є деякі напрямки, які ми плануємо реалізовувати уже в 2021 році в рамках державної підтримки розвитку картоплярства, а саме – насінництво, картоплесховище, обладнання і переробка. Ці чотири напрямки покривають всі основні етапи виробництва і зберігання. Окремим блоком іде зрошення, що також є важливим для якісного розвитку картоплярства. Саме тому у 2021 році ми плануємо запустити і державну підтримку зрошення», – зауважив Тарас Висоцький.

Він висловив сподівання, що галузеві напрацювання будуть прийнятті аграрним парламентським комітетом, «ми запустимо програми державної підтримки» і «за рік ми знову зберемось і будемо вже обговорювати результати даного проєкту».

Нагадаємо, супермаркети України будуть поступово переходити на продаж лише митої картоплі.

Новости по теме

|