Супермаркети України будуть поступово переходити на продаж лише митої картоплі

25 февраля, 2021

Торговельні мережі «Новус», «Мегамаркет» та «Фоззі груп» будуть з часом переходити на продаж лише митої картоплі в супермаркетах. Про це під час XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства повідомив Олесь Капітанчук, директор компанії «Толсма Текнік», компанії що постачає обладнання для доробки та переробки картоплі, — інформує Agrotimes.

«В розвинених країнах в супермаркетах не продають немитої картоплі. Деякі українські мережа заявили, що вони хочуть з часом перейти на миту картоплю. Рухатися до вищих стандартів. Це мережі «Новус», «Мегамаркет» бренди «Фоззі груп», – сказав він.

На думку Олеся Капітанчука, переходу на торгівлю митою картоплею заважає низька купівельна спроможність українців та неготовність виробників картоплі до серйозних вкладень у технології вирощування, доробки, зберігання продукції.

При митті виявляється велика кількість нетоварної продукції, які треба було б на щось переробляти. Миття також виявляє багато хвороб картоплі. І щоб цього позбутися – виробникам треба більше вкладатися в здорове насіння картоплі, засоби захисту, обладнання для вирощування, доробки та зберігання.

За інформацією компанії «Толсма Текнік», нині в Україні промисловим миттям картоплі займаються три компанії. Дві з них – в Житомирській області, одна – в Київській. За рік в українських супермаркетах продається 5.5 тис. тонн митої картоплі.

Нагадаємо, що нестабільність курсу іноземної валюти та імпортозаміщення вітчизняної картоплі — основні проблеми, які призводять останні декілька років до кризи картопляного господарства в Україні.

Новости по теме

| |