Аграрії Миколаївщини вимагають скасувати ліцензії та півмільйонні штрафи за зберігання палива

24 февраля, 2021

У середу, 24 лютого, під будівлею ГУ ДПС у Миколаївській області аграрії організували акцію, під час якої вимагали відмінити ліцензії на зберігання пального та штрафи у розмірі 500 тисяч гривень, передає кореспондент інтернет-видання «АгроЮг».

Причиною таких дій стали скандальні зміни до податкового законодавства. Згідно закону тепер кожен фермер зобов’язується оформити ліцензію на зберігання пального, а якщо цього не буде зроблено, то їм загрожує 500 тисяч гривень штрафу.

Зранку біля податкової зібрались кілька сотень аграріїв зі всієї області. Вздовж Нікольської вишикувались близько десятка великовантажних автомобілів та кілька тракторів.

«Усі ми знаємо скандальний закон про обіг палива, яким практично кожного фермера зробили злочинцем, ми проти цього. Ось тут, бачите, на бочці стоїть каністра солярки. За те, що я її набрав, штраф 500 тисяч гривень. Це, щоб ви розуміли тупість закону, який був прийнятий», — розповів один із аграріїв, представник ГО «АгроСила» Сергій Протченко.

Сергій Протченко

Аграрії вимагали, щоб до них вийшли представники ДПС і народні депутати, які проголосували за законопроект. Пізніше до людей вийшов начальник податкової Дмитро Прокоф’єв.
Він розповів, що у кожного аграрія було більш ніж півтори року, щоб оформити собі ліцензію на зберігання палива. Коштує вона 780 гривень. Натомість, Прокоф’єв визнав, що штрафи зависокі, проте пожалівся, що податкова не може на це впливати, адже вона лише виконує закони.

Пізніше слово взяла депутат Миколаївської облради, голова постійної аграрної комісії, директор ТОВ «Золотий колос» Надія Іванова. За її словами, нещодавно голова ОДА Віталій Кім направив лист до ВРУ з проханням відмінити виписані раніше аграріям штрафи, а також саму процедуру ліцензування.

«Я сама аграрій, і поки до мене ще не прийшли, але розумію, що це може бути завтра, тому я разом з вами. Міністр АПК надав завдання зібрати інформацію про масштаби лиха і ми будемо діяти. На минулому тижні губернатор відправив листа на міністерство і ВРУ з проханням відмінити: а) штрафи, які були накладені; б) ліцензування. Як воно буде працювати – я ще не знаю. Я вам дякую, бо якщо ви б тут не зібрались, то, мабуть, і реакції не було б і не було б розмов про те, що це треба відмінити. Сьогодні податківці теж в заручниках, бо вони також виконують закон, який прийнятий Верховною Радою. Зло в тому законі, який треба відмінити, і ми це всі розуміємо. Перш за все, треба звертатись до тих, хто приймав цей закон – не людський по відношенню до аграріїв, який знищить малий і середній аграрний бізнес. Я з вами згодна, але прошу надати інформацію, кого з вас вже штрафували та за що, в обласну раду, на постійну профільну комісію», – виступила Іванова.

«Підприємство, до якого звернеться школа, щоб заправити шкільний автобус, за це буде йому штраф півмільйона гривень. Ну так прописаний сьогодні закон. Сьогодні жоден фермер законодавчо не має права навіть допомогти комусь – лікарні чи ще комусь. 500 тисяч гривень штрафу за те, що паливо зберігається в каністрі 20 літрів, закон так прописаний», — розповів один із аграріїв.

Також виступив депутат облради від «За майбутнє», аграрій Руслан Нерода. Він запевнив, що нещодавно мав розмову з новопризначеним міністром АПК Романом Лещенком, який обіцяв вирішити проблему зі величезними штрафами.

«Ми в четвер були в Києві на зустрічі з нашим міністром сільського господарства Романом Лещенко, який нам крокодилячими сльозами плакав, пообіцяв вирішити цю проблему на загальнодержавному рівні і вирішити проблему саме з 500 тисячами гривень. Ми ставимо акцент на тому, що саме 500 тисяч гривень – це перше, з чого потрібно почати. […] Тому сьогодні о 13:00 аграрні асоціації проводять пресконференцію, на якій ставлять ультиматум нашій владі, що, якщо ці ліцензії не будуть скасовані, то буде оголошений загальнонаціональний аграрний страйк, на який будуть виходити не в одній області і місті. Судячи з напруженням, хорошого точно нічого не буде», — сказав Нерода.

Аграрії зійшлись на тому, що дають час на улагодження проблеми до 16 березня, або обіцяють зібрати ще більш масовий протест уже біля будівлі ОДА . В свою чергу, Прокоф’єв дав обіцянку не штрафувати аграріїв 16 березня.

Новости по теме

| | |