В поточному році в Україні планується зрошувати близько 700 тис.га

23 февраля, 2021

Держводагентство готує магістральні канали та міжгосподарські зрошувальні системи для подачі води на площу близько 700 тис.га. Про це повідомляється на сайті відомства.

Водогосподарські організації спроможні обслуговувати 1 млн гектарів. Однак, фактично, останніми роками сільгоспвиробниками поливається лише близько 550 тис.га (без урахування тимчасово окупованих територій).

Це підтверджує той факт, що державний водогосподарсько-меліоративний комплекс здатний забезпечити своїми послугами більший обсяг площ.

Разом з цим, існує нагальна потреба у відновленні та модернізації водогосподарських систем, які відпрацювали понад нормативні терміни. Відповідно до цього структурні підрозділи Держводагентства разом з водокористувачами відновлюють інженерну інфраструктуру зрошувальних систем та вводять в експлуатацію нові площі зрошення на основі державно-приватного партнерства.

Повідомляється, що наразі, після завершення поливного сезону 2020 року, водогосподарськими організаціями ведуться роботи з підготовки міжгосподарських зрошувальних і осушувальних систем до роботи у вегетаційному періоді 2021 року.

Станом на 18 лютого площа готовності, що забезпечує можливість подачі води для поливу  сільгоспкультур, становить 463,6 тис. га – 74% від плану (план – 625,3 тис. га). На міжгосподарській мережі зрошувальних систем:

  • очищено – 78,7 тис. м³ каналів від мулу (66% від плану),
  • відремонтовано 1123 од. гідротехнічних споруд (58% від плану) та 2185 од. насосно-силових агрегатів (70% від плану),
  • підготовлено 444 од. насосних станцій (55% від плану), 1785,1 км каналів (69 від плану),
  • відремонтовано 239 од. гідропостів (43% від плану).

Новости по теме

| |