Податковий борг ДП «Радгосп «Виноградна долина» – понад 1 млн грн: яка зарплата у його керівників та що кажуть співробітники?

19 февраля, 2021

Виконуючому обов’язки директора державного підприємства «Радгосп «Виноградна долина» Володимиру Суровцеву з початку роботи на цій посаді було нараховано понад 130 тисяч гривень заробітної плати. Такі дані кореспондент інтернет-видання «АгроЮг» отримав у відповіді на запит на публічну інформацію.

Згідно отриманому документу, першу заробітну плату керівника ДП «Радгосп «Виноградна долина» Володимиру Суровцеву було нараховано у серпні 2020 року у розмірі 12 тисяч 286 грн. Далі, у вересні – 23 тисячі 720 гривень, у період жовтень-грудень щомісячно нараховувалось по 23 тисячі 678 грн, а вже у січні 2021 року – майже 30 тисяч грн зарплати. Але варто підкреслити, що весь час виплати проводились нерівномірно та нерегулярно, та за вказаний період було виплачено близько 50 тисяч грн.

Також, у ДП «Радгосп «Виноградна долина» повідомили, що наразі обов’язки заступника директора на підприємстві ніхто не виконує.

Варто зазначити, що перед призначенням на посаду керівника держпідприємства Суровцев мав подати декларацію кандидата на посаду, чого не зробив. Востаннє ним була опублікована щорічна декларація в травні 2020 року ще на посаді голови Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Нагадаємо, в грудні 2019 року директором ДП «Радгосп «Виноградна долина» було призначено Максима Максимова.

За період січень-серпень 2020 року Максимову було нараховано зарплати близько 180 тисяч гривень. Щомісячно йому нараховувалось 22 тисячі 338 гривень, але виплати заробітної плати відбувались нерегулярно, і в серпні було нараховано 8 тисяч 935 грн + розрахункові 12 тисяч 82 грн. У вересні Максимову було виплачено 152 тисячі 82 гривні.

За цей же період січень-серпень 2020 р. заступнику директора Нетребенко Є.А. було нараховано зарплати понад 107 тисяч гривень, з нерегулярними виплатами, а вже у вересні було виплачено понад 62 тисячі гривень.

Кореспонденту «АгроЮг» не вдалось зв’язатись з керівництвом та бухгалтером  ДП «Радгосп «Виноградна долина», щоб поставити уточнюючі питання щодо нерівномірних виплат зарплати керівництву та взяти коментар з приводу нинішнього стану підприємства.

Натомість, вдалось зв’язатись з однією із співробітників підприємства. У коментарі вона розповіла, що робітникам вже давно не виплачують заробітну плату, а підприємство працює не на повну потужність.

«Його (директора – прим.) тут фактично немає. Працює контора не зрозуміло як. Вона (ДП – прим.) більше закрита, чим відкрита. Я працювала раніше, але зараз не працюю. Я про них нічого гарного не скажу. Це люди, які убрали совхоз, і убрали людей із совхозу. Вони нам ні зарплат не дають, нічого. У совхозі заборгованості великі. За них нічого гарного сказати не можна», – підкреслила вона.

Згідно реєстру «Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг» станом на 1 січня 2020 року ДП «Радгосп «Виноградна долина» мала загальну суму податкового боргу до місцевого бюджету – 50 тисяч 213 грн. За рік борг збільшився у 20 разів! Та вже станом на 1 січня 2021 вже становив 1 млн 16 тисяч 671 грн. Сума податкового боргу до державного бюджету на початок 2021 року склала 1 тисячу 914 гривень.

Нагадаємо, ще у березні 2020 року співробітники ДП «Радгосп «Виноградна долина» розповідали, що на підприємстві не засіюють поля, вже другий рік поспіль не проводиться відповідний догляд за насадженнями винограду, врожай зернових культур та насіння вивозились у невідомому напрямку. Пізніше, депутати Миколаївської облради звернулись до Кабміну з проханням роздержавити майно низки державних підприємств, у тому числі і ДП «Радгосп «Виноградна долина», а також призначити керівником Миколу Підгородинського, який раніше очолював підприємство.

У квітні 2020 року Мінекономіки передало ДП «Радгосп «Виноградна долина» в підпорядкування Фонду держмайна.

У жовтні 2020 року екс-керівнику ДП «Радгосп «Виноградна долина» було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.3, ч.4 та ч.5 ст.191 КК України (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене повторно у особливо великих розмірах).

Новости по теме

| | | | |