На Одещині впровадять пілотний проєкт з відновлення зрошення в Україні

18 февраля, 2021

Учасники Всеукраїнської аграрної ради обговорили вплив клімату на водні ресурси Одеської області, стратегію зрошення та дренажу, а також впровадження новітніх технології на поливних землях. За участі фахівців відбувся круглий стіл присвячений проблемам зрошення на Одещині, — повідомляє пресслужба ВАР.

Від аграрної ради були присутні Алла Стоянова та Анатолій Артеменко.

Враховуючи минулорічну аномальну засуху і великі втрати урожаю, відновлення зрошення в Одеській області має стратегічне значення.

«Одеська область найбільше постраждала від засухи. Наші збитки озимих становлять 6,6 млрд грн, а разом з яровими культурами  — 11,5 млрд грн. Досі ми не отримали жодної підтримки з боку держави. Ні кредитами, ні жодними програмам підтримки, які впровадила влада для бізнесу, постраждалі аграрії не можуть скористатися. Разом з тим після анексії Криму Одеська область є лідером виноробства та основним виробником рису. Більше 60% виноградників України та рисових полів зосереджені саме у нашій області. Зернові та бобові при наявності зрошувальної системи дають вдвічі більше врожаю. Тому, окрім держпідтримки, для нашого регіону важливе відновлення та розвиток меліорації. І дуже важливо яким чином буде впроваджена Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року саме в Одеській області і що саме буде реалізовано безпосередньо цього року», — розповіла Алла Стоянова.  

Про важливість прийняття Верховною Радою законопроекту Про об’єднання водокористувачів, який розроблявся за активної участі Всеукраїнської Аграрної Ради, наголосив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

За словами першого заступника голови Держводагентства України Олексія Кузьменкова, в межах програми відновлення та розвитку зрошення в Україні і відповідно до пріоритетів її реалізації, Одеська область обрана в якості майданчика для впровадження пілотного проєкту.

Учасники ВАР зазначили, що собливу увагу потребують державні мережі, такі як Дунай-Дністровська зрошувальна система (49,7 тис. га), яка є непрацездатною понад 23 років.

За словами учасника ВАР Анатолія Артеменка, через відсутність фінансування будівництво та реконструкція меліоративних систем призупинені з 1993 року.

За даними Одеської облдержадміністрації, зрошувані землі Одеської області — 226,8 тис. га  — займають близько 11% сільгоспугідь області та забезпечували виробництво більш як 40% кормів, 80% овочів, 100% рису і понад 20% зернових культур від всієї отриманої валової сільгосппродукції області.

Новости по теме

| | | |