ВАР звернулась до уряду з проханням відстрочити сплату податків аграріям, що постраждали від посухи

17 февраля, 2021

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулась до Міністра фінансів України Сергія Марченка з проханням ініціювати прийняття постанови про відстрочення сплати податкових платежів господарствами, які зазнали втрат внаслідок дій обставин непереборної сили – посухи, — інформує пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

У 2020 році небувала посуха накрила південь країни. Найбільше постраждала Одеська область. Особливо ж катастрофічною посуха виявилась Бессарабії, де втрати посівних площ склали до 80-90% від загальної кількості засіяних територій. Орієнтовні збитки від посухи у регіоні тільки за І півріччя 2020 року склали більше 7 млрд. грн. Також аграрії понесли втрати від пересіву озимих на ярові та просовидні (сорго) культури, що вилились у  ще декілька мільярдів гривень збитків. Втрати врожаю озимих  культур  в  Одеській області  складають  понад  310  тис. га  і займають перше місце в Україні.

«Через вищезазначені втрати, господарства мають труднощі зі сплатою орендної плати, податків та інших обов’язкових платежів і відрахувань, що загрожує їм нарахуванням штрафів та пені, що на тлі важкої фінансово-економічної ситуації, а також відмовою банків в реструктуризації наявних і видачі нових кредитів, веде до припинення господарської діяльності та банкрутства», – йдеться у зверненні.

Разом з тим, погодні умови у 2021 році, а також високі форвардні ціни дають надію на хороший урожай та вдалу його реалізацію, що дасть можливість розрахуватися з наявною заборгованістю, зберегти робочі місця та продовжити розвиток господарств.

Новости по теме

| | |