Равликова ферма на Миколаївщині почала виготовляти натуральну косметику

17 февраля, 2021

У Галіцинівскій громаді на Миколаївщині відома равликова ферма «Пан Равлик» почала виробляти муцин і натуральну косметику з нього. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Суспільне: Миколаїв».

В 2020 році на равликову фермі виростили 50 тонн равликів для експорту в Європу. Однак зробити це не вдалося через карантинних обмежень. На фермі переорієнтувались і розробили власну методику виробництва муцина — зі слизу равликів. З муцину і виготовляють натуральну косметику.

— Основний напрям його реалізації — це були країни Південної Європи, але ковід вніс свої корективи. Під час локдаунів готельний, туристичний і ресторанний бізнес там були повністю закриті і не працювали, — розповідає Костянтин Пономаренко — співвласник равликової ферми. 

Його дружина Ольга Пономаренко розповідає, що в країнах Євросоюзу споживають 300 тисяч тонн равликів Мюллер в рік. Європейські фермери вирощують 200 тисяч тонн. Тому був попит на равликів українських фермерів. Втративши ринок збуту, українські виробники змушені утилізувати равликів, тому що протягом року вони знаходяться в сплячому стані в холодильниках. А це енерговитратний процес.

— Основне наше завдання була виростити равлика і в сплячому стані відправити її на експорт до Європи. Але зараз в Європі не всі ресторани працюють. Тому равликів вони, звичайно, закуповують менше. Тому ми адаптувалися до цієї ситуації, — розповіла Ольга Пономаренко.

За її словами, на підприємстві розробили власний унікальний метод збору равликового слизу — муцину, з якого почали виготовляти косметику. Орієнтувалися в розробках на китайський муцин, чистота якого складає 68%.

– Коли ми його здобули, профільтрували — відправили до Бельгії. І з Бельгії нам прийшов сертифікат якості, там було сказано, що муцин, який ми отримали, має чистоту 96%. Ми ще відправили до Ізраїлю наші зразки. Вони нам не прислали відповідь з параметрами. Але вони вже зараз ведуть переговори про замовлення ста кілограмів сухого муцину, — сказала Ольга Пономаренко.

Костянтин Пономаренко розповів, що крім виробництва муцина на експорт, на підприємстві розробили лінію натуральної лікувальної косметики з муцину: крем-мило для вмивання, гель для душу і мило для рук. У планах – проводити шампуні, креми для обличчя та іншу продукцію.

— Ми витратили багато часу, щоб її розробити, отримати, і зараз у нас дуже добре виходить. Ми хочемо зайняти таку ланку і виробляти такий продукт, яким би пишалися всі українці, — сказав Костянтин Пономаренко.

За його словами, він розробив навчальну програму для фермерів з метою розвивати виробництво равликів на території громади та регіону.

— Хочемо зробити школу, щоб навчити місцевих фермерів Миколаївщини та Галіцінівщіни вирощувати равликів на своїх присадибних ділянках, паях, землях ОТГ і гарантовано не мати проблем зі збутом, — розповів Костянтин Пономаренко.

Новости по теме

| | | |