В найближчі п’ять років в Україні побудують 35 картоплесховщ

16 февраля, 2021

У ході підготовки Держпрограми з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр. буде побудовано 35 картоплесховищ загальною потужністю 158,6 тис. тонн. Переважна більшість картоплесховищ буде побудована в малих і середніх фермерських господарствах, які займаються промисловим картоплярством на площах 20-50 га. Про це повідомляє пресслужба Української асоціації виробників картоплі.

«У ході підготовки держпрограми з розвитку промислового картоплярства на 2021/25 роки було розроблено авторську методику прогнозування економічних, соціальних та екологічних наслідків від її впровадження. Щоб програма мала реалістичне підгрунття співробітники Міністерства з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Української асоціації виробників картоплі акумулювали інформацію щодо планів картоплярських господарств із будівництва картоплесховищ на 5 років», — йдеться в повідомленні асоціації.

Згідно переліку інфраструктурних об’єктів, у разі надання державою фінансової допомоги в розмірі 30% від вартості будівництва картоплесховища, в Україні можуть побудувати 35 картоплесховищ загальною потужністю 158,6 тис. тонн.

«Переважну більшість картоплесховищ буде побудовано в малих і середніх фермерських господарствах, чиї амбіції не перевищують 0,5−1 тис. т потужностей зі зберігання. Середня вартість будівництва такого сховища становить 10−12 млн грн. Якщо рахувати, що кредит під подібне будівництво коштує 27% річних, то стає зрозуміло, чому дрібний і середній виробник промислової картоплі не може дозволити собі подібні видатки», — пояснюють в асоціації.

Таким чином, більшість картоплесховищ у рамках Держпрограми з промислового картоплярства побудують дрібні та середні фермери.

Найбільше картоплесховищ у кількісному вимірі готові побудувати:

  • Львівська область — 8 сховищ сумарною потужністю 38,2 тис. тонн,
  • Чернігівщина — 6 сховищ потужністю 29 тис. тонн,
  • Черкащина — 4 сховища потужністю 41 тис. тонн,
  • Житомирщина — 3 сховища потужністю 15 тис. тонн,
  • Херсонщина — 2 сховища потужністю 17 тис. тонн.

«Також заявки на будівництво картоплесховищ надійшли від Волинської (3 одиниці по тисячі тонн), Вінницької (сховище на 4 тис. тонн), Луганської (2 сховища по 0,5 тис. тонн), Київської (сховище на 2 тис. тонн), Івано-Франківської (сховище в 2 черги по тисячі тонн), Миколаївської (сховище на 1,2 тис. тонн), Полтавської (сховище з п’ятьма чергами в тисячу тонн), Рівненської (сховище на 3 тис. тонн) і Чернівецької (сховище в тисячу тонн) областей», — підсумували в УАВК.

Нагадаємо, погодні умови та морози призводять до подорожчання картоплі.

Новости по теме

| |