В Гідрометцентрі застерігають про можливе обмороження озимих через недостатню кількість снігу

15 февраля, 2021

Начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко заявила, що незважаючи на опади, які покрили частину території України, в багатьох регіонах сніговий покрив не досягає і 3 см. Ситуація з урожаєм цього року буде нерівномірною. Про це пише Obozrevatel.

«Те, що зараз Київ завалений снігом, ще не означає, що так всюди. У нас Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська та більша частина Харківської областей практично без снігу. Сніговий покрив заввишки 1-3 см — це майже нічого», — заявила пані Адаменко.

У відділі агрометеорології Українського гідрометцентру зазначили, що попри снігопади, які покрили частину території України, ситуація з урожаєм цього року буде нерівномірною.

«Щоб зберегти посіви озимих, необхідна висота снігу понад 5 см за морозу нижче ніж -15 °С. Поки ми спостерігаємо, що в тих районах, де вже були морози навіть до -23°C, сніговий покрив високий, до 40 см, й урожай збережеться. Але зараз ми чекаємо сильне похолодання, яке протримається до 19 лютого, і стає тривожно за ті регіони, де снігу практично немає», — йдеться у повідомленні.

Проте зазначається, що після 2 років посухи цьогоріч фермери України можуть сподіватися на те, що земля буде наповнена вологою.

«Спрогнозувати опади на весну зараз неможливо. Але що стосується снігу, то він ліг на не дуже промерзлий ґрунт, висота промерзання становила всього 15-20 см. Це говорить про те, що під час танення волога не скотиться в річки, хоча це теж непогано. А піде в ґрунт і створить запас води. А в тих регіонах, де зараз немає снігу або його шар дуже тонкий, з приходом морозів земля може сильно промерзнути. І тоді там виникнуть серйозні проблеми з озимими», — повідомляють синоптики.

У відомстві інформують, що слідом за Одеською обл. проблемною стала Луганська, де восени там по 50-60 днів не було дощів. Там деякі озимі навіть не зійшли і аграріям доводилося пересівати. Фермери Луганщини повідомляли, що через посуху пропало до 30% врожаю озимих, оскільки рослини хоч і зійшли, але не змогли розпуститися, тобто вони зіпсувалися.

Проте така ситуація не по всій Україні. Фермер з Черкаської обл. Василь Драч повідомив, що в регіоні земля не промерзла, а снігу багато.

«Це означає, що буде багато вологи і врожай буде хороший. До цього ми 3 роки жили за посухи. Коли земля на 1 м має бути зволожена, у нас волога була на кілька сантиметрів. Тому ми дуже сподіваємося на цей рік. Головне тепер, щоб під час танення не утворилася крижана скоринка і рослини не задихнулися», — розповів він.

Нагадаємо, що на Херсонщині озимим не вистачає вологи. 

Новости по теме

| | | |