В акваторії Чорного моря розпочалась заборона на вилов камбали

15 февраля, 2021

З 15 лютого 2021 року у зв’язку з початком масового нересту встановлюється заборона на промисловий вилов камбали (глоси). Враховуючи рекомендації Одеського центру «ПівденНІРО», Інституту рибного господарства та екології моря, заборона триватиме по 30 квітня включно в акваторії Чорного моря. Про це йдеться у відповідному наказі Херсонського рибоохоронного патруля від 29.01.2021 № 13-ОД.

Крім того, відповідно до п. 4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства у період з 14 лютого до 1 травня триватиме заборона на любительський і спортивний лов камбали (глоси) в Чорному морі (крім Каркінітської затоки) та лиманах.

Тривалі терміни заборони пов’язані з біологічними особливостями розмноження глоси. Зокрема, цей вид має порційний тип ікрометання, тому нерест розтягнутий у часі. У кліматичній зоні північного Причорномор’я (включно з північно-західною частиною Чорного моря) з врахуванням відносної стабільності умов середовища під час розмноження виду та за відсутності будь-яких відхилень у проходженні репродуктивних циклів, нерест відбувається у період з лютого по квітень.

Вилов цих водних біоресурсів у заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Розрахунок за незаконне любительське добування камбали (глоси) здійснюватиметься відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Компенсація за одну незаконно виловлену особину становить 850 грн.

Новости по теме

| | |