Україна має потенціал для збільшення виробництва цукру майже вдвічі – експерт

15 февраля, 2021

Україна має всі можливості для стабільного виробництва 1,8 млн тонн цукру на рік, але по факту виробляється лише 1,1 млн тонн станом на січень 2021 року. На цьому зауважив Олександр Іващенко, експерт цукрової галузі, академік НААН України.

За його словами, Україна може повернутися до обсягу виробництва цукру у 1,8 млн тонн цукру на рік за умови стратегічного планування розвитку галузі.

«На жаль, нинішня ситуація з виробництвом цукру, сировини для переробки не дає перспектив вважати, що цього року аграрії збільшать обсяги виробництва. Навіть зростання цін на цукор не вплине на ці процеси. Адже для стабільного нарощення виробництва цукристих потрібно мати чітку державну програму стимулювання вирощування сировини, глибокого розуміння як працює переробна галузь тощо», — повідомляє експерт.

Однак, поки що цього немає в країні, тому говорити про перспективи не доводиться. Всі, хто причетні до аграрної галузі в Україні, живуть одним днем чи роком — ніхто глибоко не хоче займатися цукровиробництом.

За словами Іващенко, мінімально наростити виробництво можуть лише аграрії в межах зон цукросіяння, а зважаючи на те, що кількість цукрозаводів продовжує зменшуватися в Україні, говорити, пор якийсь розвиток галузі не доводиться. Вирощувати цукрові буряки можна, але везти на великі відстані — нерентабельно.

«Знову будемо імпортувати цукор і така ситуація, схоже, триватиме ще довго», — підсумував експерт галузі.

Нагадаємо, станом на січень 2021 року в Україні виготовили понад 1 млн тонн цукру

Новости по теме

| | |