Аграрії все частіше стають жертвами шахраїв

12 февраля, 2021

Мешканець села Мирне Одеської області став жертвою шахраїв. Він замовив в інтернеті добрива, вніс за них більше мільйона гривень передоплати, але товару так і не отримав. Після цього він звернувся із заявою до поліції. За останній місяць це не єдиний випадок в районі інтернет-шахрайства, йдеться у матеріалі bilyayivka.city.

Інформацію про випадок шахрайства опублікувала пресслужба Одеського районного управління поліції № 2 (до якого входить реформований Біляївський ВП). За їх інформацією з початку 2021 року (тобто протягом лише 40 днів) до управління надійшло майже десять заяв від жителів району, які довірливо поставилися до незнайомих онлайн-продавців і, як результат, втратили свої гроші.

Повідомляється, що 34-річна жителька села Петрове теж замовила на одному з сайтів автомобіль з Європи і перерахувала невідомій особі більше ста тисяч гривень передоплати. Транспорт жінка так і не дочекалася.

Інші ошукані мешканці втратили до 10 тис грн. Ситуації шахрайства схожі – замовлення товару через ОЛХ, через інші інтернет портали. Були випадки, коли люди повідомляли свої данні банківської картки особам, які телефонували їм і представлялися працівниками банку. В результаті з їх рахунку зникали гроші.

«Обираючи товар в інтернеті, купуйте його у перевірених продавців і розраховуйтеся тільки після отримання та перевірки. Ці умови можна обговорити з продавцем перед покупкою. Будьте пильними і бережіть своє майно», – наголошує начальник Одеського районного управління поліції №2 Вадим Кулібаба.

За усіма зареєстрованими фактами правоохоронці розпочали провадження за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі проводять заходи, які зможуть допомогти встановити правопорушників і притягнути їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Новости по теме

| | |