На «Ніка-Тері» перевалили перші півмільйона тонн вантажів в період форс-мажорних погодних умов

10 февраля, 2021

За січень 2021 року порт «Ніка-Тера» перевалив 545 тисяч тонн вантажів. Про це інформує пресслужба мопорту.

У структурі перевалки основними позиціями залишаються:

  • зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їх переробки –405,6 тис. тонн(74% від загального обсягу перевалки);
  • навалочні вантажі відкритого зберігання –83,2 тис. тонн(15%);
  • добрива –35,3 тис. тонн(7%);
  • олія соняшникова –20,9 тис.(4%).

«2021 рік у Чорноморському регіоні та безпосередньо в порту «Ніка-Тера» почався зі складних погодних умов – вперше за 3 роки порт зіткнувся з критично низькою температурою повітря до -21°C у зв’язку з чим в регіоні і була оголошена льодова кампанія. Всупереч форс-мажорним обставинам порт безперебійно виконав всі вантажні операції на високому рівні й точно в строк. Ми продовжуємо роботу в штатному режимі, не знижуючи норми обробки вантажів і повністю виконуємо всі зобов’язання відповідно до контрактів», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За його словами, погодні умови ускладнили процес розміну судів і привели до необхідності формування караванів для проходження одностороннього Бузько-Дніпровсько-Лиманського каналу. Порт і його служби були готові до несприятливих погодних умов, маючи чіткий алгоритм дій на випадок такої позаштатної ситуації. Для обколкі льоду в каналі й біля причалів порту, Адміністрація морських портів надала буксир льодового класу.

Обсяг перевалки в 545 тис. тонн за січень поточного року є для порту другим за результативністю показником, після рекордного січня 2020 року.

У 2020 році термінал прийняв 409 суден, перевантаживши 7,380 млн тонн вантажів. Структура вантажообігу у 2020 році виглядала таким чином: зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,55 млн тонн або 75% від загального обсягу, навалочні – 1,27 млн тонн (18%), наливні – 323 тис. тонн (4%), мінеральні добрива – 215 тис. тонн (3%).

Новости по теме

| |