Незабаром в українців з’явиться можливість вирощувати молюсків, водорості та риб в акваторії Чорного моря

8 февраля, 2021

Держрибагентство розробило проект здачі в оренду ділянок акваторії Чорного моря для розведення водоростей, молюсків, ракоподібних, риб і голкошкірих. Про це повідомляється на сайті відомства.

Почати такий вид діяльності можливо з набранням чинності Законом України «Про аквакультури» від 2013 року. Для його практичного старту Держрибагентство розробило необхідні додаткові нормативні документи. Зокрема, типові договори користування на умовах оренди частиною рибогосподарського водного об’єкта і акваторією внутрішніх морських вод, а також методику визначення розміру орендної плати. Ці документи були затверджені постановами Кабінету Міністрів України та вступили в силу ще в 2015 році.

«Новим поштовхом для реального початку цієї діяльності став розроблений Держрибагентством проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про надання в користування на умовах оренди акваторії (водного простору) територіального моря України для цілей марікультури», який зараз узгоджується з Міністерством охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України», – йдеться в повідомленні.

Даний проект дозволить суб’єкту господарювання здійснювати діяльність з розведення та вирощування мідій і інших промислових морських організмів в акваторії Чорного моря.

Новости по теме

|