Аграрії закликають Зеленського урегулювати управління аграрним сектором та зберегти функції Мінагрополітики

29 января, 2021

Всеукраїнська Аграрна Рада у складі провідних аграрних асоціацій, які входять до Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ) — ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація» та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»  — звернулась до Президента України Володимира Зеленського із закликом звернути увагу на ситуацію, що скалась у сфері державного регулювання та управління аграрним сектором, — повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

Мова, зокрема іде, про відкликання голови Аграрного комітету Миколи Сольського  із займаної посади та ситуацію, що склалася з відновленням повноцінної роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке хочуть відродити з «урізаним» функціоналом.

Так, щодо відставки голови Аграрного комітету, то у зверненні зазначається, що прийняттю даного рішення не передувала публічна дискусія з обговоренням проблем в організації роботи Аграрного комітету, які потребували б даного рішення.

«Такий стан речей, на наш погляд, свідчить про глибокий розкол як серед членів комітету, так і представників монобільшості, що ставить під сумнів можливість подальшої продуктивної роботи комітету та динамічного розгляду важливих для аграрного сектору законопроектів», — йдеться у зверненні асоціацій.

Разом з тим, члени ВАФ загалом позитивно оцінюють роботу Комітету аграрної та земельної політики під головуванням Сольського Миколи Тарасовича протягом останніх трьох сесій IX скликання Верховної Ради України. До недавнього часу керівництво комітету та більшість його членів діяли як єдина команда, що дозволило забезпечити його ефективну роботу.

Також абсолютно незрозуміла ситуація склалася з відновленням повноцінної роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України. Передусім мова іде про перепідпорядкування ДПСС Міністерству економічного розвитку, не дивлячись на те, що 11 з 17 функцій, які виконує дане відомство, безпосередньо відносяться саме до формування та реалізації аграрної політики і лише 4 — до сфери відання Міністерства економіки.

«Розвиток названих деструктивних процесів ставить під загрозу як збереження набраних раніше темпів удосконалення регулятивного середовища, така і ефективність та дієвість державного управління та контролю у ключових для сектору сферах, у тому числі забезпеченню експорту: відкриття нових та збереження доступу до вже відкритих іноземних ринків с/г продукції та продуктів харчування», — наголошують аграрії.

Відтак, члени провідних аграрних асоціацій закликають президента приділити особисту увагу ситуації, що складається з державним управлінням та регулюванням аграрного сектору економіки та зпобігти  розгортанню негативних процесів.

Із таким же закликом — звернути увагу на проблемні питання агрополітики — провідні аграрні асоціації звернулись до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та голови депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» Давида Арахамії. 

Новости по теме

| | |