Сильні морози не завдали збитків майбутньому врожаю, — думка

26 января, 2021

Сильні морози не завдали значних збитків майбутньому врожаю. Попри дуже низьку температуру ще тиждень тому, умов для вимерзання посівів не було через сніг. Про це розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру, — інформує TSN.

-Сильні морози (мінус 18-32°), які спостерігалися в Україні упродовж останнього тижня, на більшості площ не завдали значної шкоди озимим культурам (пшениця, жито, ячмінь, ріпак). Незважаючи на дуже низькі температури, умов для вимерзання посівів не виникало завдяки сніговому покриву, який утворився на полях перед похолоданням, — зазначила Адаменко.

За її словами, лише у районах із недостатнім снігом покривом або за його відсутності (особливо у Херсонській та Одеській областях), де температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур знижувалася до мінус 13-15°, можливе локальне пошкодження озимого ячменю, ріпаку та слаборозвинених з осені рослин озимої пшениці.

-Морози до мінус 20-32°, які спостерігалися на всій території, окрім Закарпатської та Чернівецької областей (де вони сягали мінус 15-18°), могли пошкодити бруньки плодових та винограду у тих районах, де така температура повітря утримувалася більше трьох днів, — додала вона.

Нагадаємо, що снігові опади, що пройшли на Миколаївщині захистили посіви від екстремальних раптових заморозків.

Новости по теме

| | |