Україна скоротила обсяги експорту борошно в 2,4 рази

24 января, 2021

Україна в першій половині 2020/21 МР експортувала 80 тис. тонн борошна, що в 2,4 рази нижче за показник сезоном раніше (191 тис.тонн). Про це йдеться в повідомленні асоціації «Борошномели України».

«Перші дзвіночки» різкого падіння експорту борошна з України прозвучали ще в березні-червні минулого МР, коли обсяги скоротилися на 50%. За часом це співпало з першою хвилею протидії коронавируса — локдаун, закриття ресторанів і кафе, згортання туризму тощо. З початку нинішнього МР відвантаження місяць скотилися з 19 тис. Т до 8,0 тис. тонн., І тільки в грудні намітилося незначне зростання», – відзначають аналітики.

Подібна ситуація складалася у всіх світових експортерів, але не так катастрофічно. У основних гравців поруч знаходяться їх найбільші покупці. І якщо закладу громадського харчування різко скоротили споживання борошна, то домогосподарства і хлібозаводи споживання збільшили.

Відзначається, що Молдова, яка займає перше місце по імпорту борошна з України, особливо не зменшила імпорт українського борошна.

«І більш постійні партнери, Ізраїль і Палестина, зменшили закупівлі дуже незначно. Крім того, навіть в далеку Венесуелу велися традиційні відвантаження. Але ці обсяги не зрівняються з близькосхідним і африканським напрямками, куди практично перестали відвантажувати борошно. А про північнокорейські обсяги і говорити не доводиться», – відзначають в асоціації.

В цілому ТОП-10 основних імпортерів борошна з України виглядають так:

Новости по теме

| |