Кількість гризунів на полях Херсонщини становить небезпеку для посівів

23 января, 2021

Через теплу зиму та недостатню кількість снігу на полях Херсонщини, починають активно розмножуватись гризуни. Їхня кількість становить загрозу посівам озимих культур, — повідомляє АгроЮг за матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та даними фотосанітарного контролю сільськогосподарських рослин Держпродспоживслужби України.

Відтак згідно даних на 22 січня 2021 року, опублікованому на сайті Держпродспоживслужби України:  у посівах озимої пшениці розміщених по парових попередниках, площа заселення мишоподібними гризунами становить 13-20%, на полях озимої пшениці (після соняшника та кукурудзи) — 25-43% за середньої чисельності 1-3, осередково 4 жилих колоній на гектар в господарствах Херсонської області. У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3 жилих колоній на гектар, в них 2-6 жилих нір на 15-65,  макс. 75% обстежених площ.

Зазначимо, що збереження сходів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 і більше жилих колоній на гектарі через внесення в нори дозволених родентицидів.

Держпродспоживслужба наголошує, що в подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

Наразі аграрії Херсонщини продовжують проводити захисні заходи задля боротьби з мишами та збереження врожаю. Так, 21 січня 2021 року, за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, відбувся вебінар для суб’єктів господарювання на тему: «Умови використання родентицидів в галузі рослинництва». У заході взяли участь більше ніж 50 суб’єктів господарювання регіону, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, зберіганням та переробкою рослинницької продукції.

Начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  Микола Статкевич зауважив, що найпоширенішими та найнебезпечнішими шкідниками посівів сільськогосподарських культур є полівка звичайна та полівка гуртова. Їх шкодочинність дуже висока, зокрема, на деяких полях за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці можуть досягати 35–40%, а у роки масового розмноження – інколи виникає потреба у пересіванні пошкоджених масивів.

Новости по теме

| | | | |