Господарство на Херсонщині зберігає ґрунтову вологу за допомогу пари

21 января, 2021

Головним способом збереження ґрунтової вологи у господарстві «Агро-співдружність», що в Херсонській області, є застосування пару. Таким чином на озимих культурах по попереднику пар вдається акумулювати ґрунтову вологу після опадів, що випали за два роки, — повідомляє  AgroTimes. 

Про це розповів головний агроном господарства Володимир Кукта.

«У нашому господарстві пари практикуємо не один рік і по паровому попереднику отримуємо врожайність пшениці 5-6 т/га. Тобто маємо якісний травостій і добрий урожай. Фактично пшениця забирає всю вологу і під соняшник ми отримуємо тільки осінньо-зимові опади, якщо вони є», – зазначив фахівець.

За його словами, у метровому шарі запаси вологи іноді не опускаються нижче 60 см. Тому, якщо в серпні випадає дощ, сіють ріпак. Отримують по пару по 30 ц/га ріпаку, після нього сіють пшеницю – отримують в межах 40 ц/га пшениці, після чого сіють соняшник.

Загалом у господарстві практикують чотирипільну сівозміну: пар – озимий ріпак або пшениця – пшениця – соняшник. Паровий попередник дає певні запаси вологи навіть на солончаках, що дає змогу навіть на таких землях вирощувати пшеницю.

Новости по теме

| | |