Аграрії Миколаївщини прогнозують, що снігові опади захистили посіви від заморозків і сподіваються на дощі

21 января, 2021

Снігові опади, що пройшли на Миколаївщині захистили посіви від екстремальних раптових заморозків. Про в коментарі АгроЮг повідомив аграрій з Галицинівської ОТГ Миколаївської області Сергій Левченко.

Він відзначає, що випала достатня кількість снігу, аби не переживати за стан озимих. Середня висота снігового покрову на полях — 10 сантиметрів. До того ж прогнозовані дощі можуть врегулювати необхідну кількість вологи, яка потрібна для розвитку озимих.

— Слава Богу, що сніг прикрив поля, є де місцями, є де повністю прикрито. Це дуже добре. Головне — вузли кущіння прикриті. Надіємось, що сніжок цей допоможе. Хотілось би, щоби був більший, але добре, що такий. Мороз максимальний в нас був  — 18 градусів — це терпимо. Через пару тижнів обіцяють дощі. Тоді будемо дивитись. 

Сергій Левченко відзначає, що великий плюс для посівів полягає в тому, що мороз вдарив не на мерзлу землю.

— Добре, що мороз вдарив не на мерзлу землю, а на поталу, що сніжок падав і земля була не промерзла. Це теж плюс. 

Нагадаємо, що через засухи і заморозки втрати сільгоспвиробників, за розрахунками експертів сягнули 118 млрд грн. Миколаївщина, як і решта південних областей України, цього року неабияк потерпає від посухи. Фермери зізнаються, що культура у дуже пригніченому стані.

Внаслідок несприятливих погодних умов у період перезимівлі озимих та вегетації ярих культур  в Україні зафіксовані втрати врожаю на загальній площі 357,8 тис. га площ. Найбільше врожай втратили в  Одеській та Миколаївській областях. Загибель посівів зафіксована на площі в 28,3 та 22,7 тис. гектарах.

Новости по теме

| | |