В УЗА вважають, що обмежувати експорт кукурудзи недоцільно

20 января, 2021

Поточні запаси зерна кукурудзи в Україні становлять понад 21 млн тонн, тому говорити про наявність дефіциту, а тим паче обмежувати експорт — недоцільно. З такою заявою УЗА звернулись до Мінекономіки, йдеться у матеріалі uga.ua.

Українська зернова асоціація не бачить жодних передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2020 року та внесення змін до додатку Меморандуму між міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями.

Відповідним листом асоціація проінформувала Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства про свою позицію і про відсутність яких-небудь передумов для обмежень.

«Зростання цін на кукурудзу — це можливість для українських фермерів заробити більше напередодні весняної посівної», — стверджують в УЗА.

Також в УЗА підкреслили, що у сезоні 2020/2021 в Україні зібрано один з кращих врожаїв кукурудзи за усі роки — близько 30 млн тонн. При цьому внутрішні потреби ринку щороку сягають близько 5 млн тонн. Станом на середину січня Україна експортувала близько 10 млн тонн, а це майже на 3,5 млн тонн менше, аніж минулого сезону на цю дату.

Станом на другу декаду січня 2021 р. в Україні залишається ще понад 21 млн тонн кукурудзи нового врожаю і говорити про якийсь дефіцит недоцільно. Україна вже минула піковий період експорту кукурудзи, відтак темпи експорту скорочуватимуться, — підкреслили фахівці.

«Щодо високої ціни на українську кукурудзу, то це не результат меншого врожаю чи дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку. Це є наслідком загальносвітової тенденції інфляції цін. Така тенденція буде продовжуватись і надалі, відтак навряд чи ринок побачить вже ціни, що були раніше. За таких умов уряд не повинен штучно адміністративним методом, обмеживши експорт кукурудзи, зменшувати ціни на зернову культуру. Адже таким чином уряд лише позбавить вітчизняного виробника можливості компенсувати негаразди минулого року та отримати кращі фінансові можливості напередодні весняної посівної кампанії», — заявили в Українській зерновій асоціації.

Нагадаємо, що у Мінекономіки 18 січня 2021 року відбулася нарада із агроасоціаціями під час якої присутні обговорили ситуацію на ринку кукурудзи та можливість внесення змін до додатку зернового меморандуму щодо обмеження експорту. 

Новости по теме

| |