В Миколаєві оголосили тендер на благоустрій та догляд Дендропарку «Дружба» в Корабельному районі. Відповідна інформація міститься на сайті електронних торгів Prozorro. Повідомляє АгроЮг.
Замовник робіт — Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради. Згідно тендерної документації на утримання зелених насаджень та благоустрій найбільшого парку міста передбачається витратити 4 070 000 грн. За цю суму планується виконання наступних робіт, які має виконати замовник:
Догляд за деревами:
Догляд за чагарниками:
Догляд за живоплотом:
Догляд за хвойними чагарниками:
Догляд за газонами:
Догляд за багаторічними квітами:
Натомість відзначимо, що в «Дружбі» на цей рік не передбачена висадка нових зелених насаджень. Нагадаємо, що парк «Дружба» — унікальний парк, в межах якого раніше існував справжній дендропарк із різними рідкісними, червонокнижними рослинами. З часом прийшов у повний занепад і потребує оновлення та відновлення.
Увагу на те, що в «Дружбі» не планується висаджувати нових дерев звернула увагу депутат Миколаївської обласної ради Алла Ряжських. Ба більше, вона запідозрила, що на територію парку хтось зазіхнув. Адже послуги з благоустрою радше нагадують його знищення.
— Може хтось побачив хоча б слово про відтворення зелених насаджень, особисто ми бачимо лише очищення доріжок від снігу (доріжок, яких там взагалі не має, парк поки ще не знайомий а ні з асфальтом, а ні з бруківкою; від снігу – який живить насадження вологою, а до цього часу виключно прикрашає парк, не створюючи перешкод жодній особі), бачимо очищення території від сміття (яке там звісно є, але про шокуючи договірні об’єми – це пізніше), бачимо послуги з підрізання дерев (це ми вже знаємо за прикладом міста, що буде зроблено з деревами ), а останній пункт в якості «догляду за деревами» – ну це знущання: лісозаготівельні послуги (згідно КВЕД -2010: Клас 02.20 «Лісозаготівля», це клас включає заготівлю круглого лісоматеріалу для деревообробної промисловості, заготівлю круглого лісоматеріалу, який використовують в необробленому вигляді), в цьому ж нормативно-правовому акті вказано: результатом цієї діяльності є необроблені лісоматеріали або паливна деревина. Чи можуть виникати сумніви в тому, що там планується робити? Зачистка території?
Підозрілим є те, що в умовах опублікованого договору зазначена набагато менша кількість дерев, які ростуть у парку. Окрім цього існує безліч дивних моментів і щодо поливу, і щодо завищеного фінансування на вивіз сміття, — зауважує Ряжських.
— Дивимось умови Договору про закупівлю послуг за державні кошти (додаток 1). Абзац 2 пункту 1.2. Договору «Кількість послуг : 816 470 м2». – Здається все вірно, парк має таку площу, 81, 64га, однак «диявол криється в деталях» — згідно переліку об’єктів по догляду за об’єктом благоустрою зеленого господарства Дендропарк «Дружба», який є невід’ємною частиною договору, на цій площі проростає лише рівно 2000 одиниць дерев, 189 одиниць хвойних. За допомогою сучасних засобів, можна складати загальне уявлення про ті, чи інші об’єкти, явища, та зокрема про паркові насадження – і, навіть, без детально проведеної інвентаризації зелених насаджень Парку «Дендропарк «Дружба» можна зробити впевнений висновок – дерев на цій території кілька десятків тисяч. Довжина периметру Парку складає 3,9км, таким чином 2000 дерев – це коли чисте поле, а навколо поля по периметру дерева на відстані 2м один від одного. У переліку зазначені ще й 3360 од. чагарників, 2220 од. живоплотів, — цікавим запитанням тут може стати, а хто рахував? Яка відповідальна особа? Навіть не смішний жарт вказані 2650 м2 під площею багаторічних квітів, яких там майже не має окрім «польових» квітів, та площа очистки доріжок від снігу, вона ж і площа підмітання – 3571 м2, в той час коли через відсутність благоустрою там не влаштували жодної дороги, тротуару, майданчику. Та на останок, — Ліквідація несанкціонованих звалищ з навантаженням та вивезенням на полігон ТПВ з урахуванням вартості талонів на сміття договором передбачено в об’ємі 145 м3, і це не Санітарна та омолоджувальна обрізка дерев (слабке, помірне, сильне) з навантаженням та вивезенням гілок та деревини, оскільки це окремі позиції Технічного завдання договору. Хоча сміття тут не мало, але вагонами вивозити напевно не доведеться.
І наостанок щонайменше незрозумілим, на думку депутата, є наявність в списку учасників тендеру недосвідченої фірми, яка була створена лише 09 листопада 2020р — дехто ФОП Гассан Олексій Анатолійович. Яка до речі вже виграє, згідно даних сайту clarity-project, деякі тендери, замовником яких виступає Департамент житлово-комунального господарства.
— Учасником тендеру 05 січня 2021 року зареєстровано ФОП Гассан Олексій Анатолійович, із пропозицією 3 660 000,00грн. Дивовижним є той факт, що господарська діяльність такого суб’єкта господарювання розпочата (зареєстрована) лише 09.11.2020р. (з відкритих джерел Міністерства юстиції України). Це ще один жарт? – Доручити утримання самого великого парку міста, доволі проблемного (багато років залишався без нагляду), важкого (має дуже багато різновидів рослин всіх типів), особі із стажем підприємницької діяльності від моменту реєстрації у 2 місяці? Договором передбачено пункт 4.1. Договору, згідно якого Розрахунок (100% грошових коштів) за весь об’єм робіт проводиться протягом 30-ти календарних днів з дати підписання Сторонами Акту наданих послуг фактично наданих Послуг. Небагато підрядників погодяться на такі умови. В чому полягає інтерес фоп Гассан О.А. лише йому відомо, — пише Алла Ряжських.