Уряд планує обмежити граничний об’єм експорту кукурудзи

19 января, 2021

У Мінекономіки 18 січня 2021 року відбулася нарада із агроасоціаціями під час якої присутні обговорили ситуацію на ринку кукурудзи та можливість внесення змін до додатку зернового меморандуму. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК-України.

«Ми завжди відкриті до пропозицій профільних асоціацій, які ми розглядаємо на наших спільних зустрічах, формуємо думку і даємо зворотній зв’язок. Так, до Мінекономіки надійшла низка звернень від аграрних асоціацій стосовно включення до меморандуму позиції кукурудзи. Сьогодні ми можемо обмінятися думками щодо цього питання, а за тиждень приймемо спільне рішення», — заявив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У підписаному додатку до меморандуму про взаєморозуміння на ринку зерна зазначено граничний об’єм експорту пшениці — 17,5 млн тонн.

«За пропозицією асоціацій „Союз птахівників України“, „Свинарі України“, „Тваринпром“, „Союз кормовиробників України“ запропоновано включити в додаток до меморандуму позицію кукурудзи на рівні приблизно 22 млн тонн. Зокрема, для внутрішнього ринку необхідно близько 7,5 млн тонн кукурудзи для виготовлення кормів для тварин», — додали у міністерстві.

Таким чином, 25 січня офіційну урядову позицію висловить також і Мінекономіки. Крім того, протягом тижня підписанти меморандуму мають надати свої позиції щодо готовності внесення змін у додаток з позицією кукурудза, а також щодо приблизних балансів за цією культурою. Крім того, учасники обговорили питання квот на аграрну продукцію для формування переговорної позиції при перегляді економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Протягом тижня Мінекономіки очікує на пропозиції профільних асоціацій щодо тарифних квот на безмитне ввезення української продукції до Європейського Союз.

Новости по теме

| | |