На Миколаївщині 333 га сільсьгоспземель використовувалось не за призначенням

19 января, 2021

Миколаївська обласна прокуратура звернулась до господарського суду Миколаївської області з позовом про повернення у розпорядження Баштанської міської об’єднаної територіальної громади земель сільськогосподарського призначення площею 333 га вартістю понад 7 млн. грн. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Прокуратури.

«Спілці власників корів, як неприбутковій громадській організації, надано в оренду земельні ділянки загальною площею 333 га для сінокосіння та випасання худоби в межах території Явкинської сільської ради Баштанського району. Проте, не маючи наміру використовувати вказані землі за цільовим призначенням, громадська організація передала їх в суборенду приватному сільськогосподарському підприємству. При цьому, відповідно до ст. 22 ЗК України надання у користування земель сільськогосподарського призначення для сінокосіння та випасання худоби можливо виключно громадянам», – повідомляють у Прокуратурі.

Таким чином, упродовж двох років на землях вирощувались сільськогосподарські культури – озима пшениця та соняшник, тобто підприємством фактично здійснювалось ведення товарного сільського господарства з метою отримання прибутку.

Зазначається, що вказане є порушенням режиму цільового використання орендованих земель та відповідно підставою для припинення права користування ділянками.

Враховуючи викладене, з метою припинення незаконного використання земель комунальної власності, обласна прокуратура вимагає у суді розірвання договору оренди земельних ділянок, визнання недійсним договору суборенди та повернення земель у розпорядження територіальної громади.

Новости по теме

| | |