Через загибель журавлів на Херсонщині вимагають перевірити всі господарства неподалік від місця події

18 января, 2021

Робоча група вивчає обставини, що призвели до масової загибелі червонокнижних сірих журавлів на території заповідника Асканія-Нова. З’ясувалося, що загибель птахів трапилася через отруєне зерно, яке посіяли фермери на навколишніх полях для боротьби з гризунами. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій наголосив, що це дійсно резонансна справа, яку мають розслідувати правоохоронці, аби винні у смерті червонокнижних журавлів були притягнуті до відповідальності.

Директор біосферного заповідника Асканія Нова Віктор Гавриленко розповів, що версію з гибелю журавлів через пташиний грип він відкинув одразу, оскільки симптоми не були схожі не на одну з хвороб. Пізніше ці здогадки підтвердили після розтину тіл загиблих птахів.

-У ході власного розслідування ми виявили на одному з полів, яке знаходиться неподалік заповідної зони, трактористів. Вони розкидували на полі зерно з невідомою речовиною, аби потруїти гризунів. Ми викликали поліцію, яка склала на них протокол, – поділився Віктор Гавриленко. 

Також, за словами директор заповідника, виявлено ряд порушень під час проведення агрохімробіт, які мають стати підставою для серйозної перевірки у першу чергу підприємства, яке займається обробкою цього поля.

Тож розслідування за фактом гибелі червонокнижних сірих журавлів триває. Це кримінальне провадження перебуває під контролем прокуратури.

За результатом засідання вирішено, вже, 18 січня, направити листи-звернення до Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру з такими вимогами:

  • надати перелік сільгосппідприємств, які знаходяться в радіусі 40 км від місця події,

  • здійснити виїзд в зазначені господарства та відібрати проби матеріалів зерна,

  • якнайскоріше провести ветеринарну експертизу для з’ясування речовини, якою отруїлися журавлі,

  • надати пропозиції, стосовно внесення змін у законодавство, щодо використання певного виду препаратів для застосування на полях для боротьби з гризунами.

Обласна влада тримає на особистому контролі розслідування загибелі червонокнижних журавлів.

Нагадаємо, що у Херсонській області у заповіднику “Асканія Нова” загинули 185 червонокнижних журавлів. Вони піддались дії ядохімікатів, якими труїли гризунів у сусідніх господарствах.

Водночас інформагенствту Укрінформ Віктор Гавриленко повідомив, що журавлі продовжують гинути.

«Це пізня зграя підійшла у грудні, ви бачите на першому слайді – це зграя, в якій дуже багато молодняка. Явно, що це північні популяції… Всього 208 на вчора загиблих (з 2 по 15 січня – ред.)… Ця зграя втратила вожаків, в ній дуже багато молодняка, який також гине. Скоріше за все, вона повністю загине», — зазначив Гавриленко.

Новости по теме

| | |