На півдні України озимі знаходяться у стані нестійкого зимового спокою – НААН

18 января, 2021

На даний час озимі зернові культури в Україні знаходяться в стані зимового спокою, на півдні країни – нестійкого зимового спокою. Їхній стан оцінюється як добрий і задовільний. Таку інформацію оприлюднила Національна академія аграрних наук України.

При цьому, наголошується в повідомленні, за прогнозами синоптиків, найближчим часом очікується значне зниження температури повітря, і в разі невисокого снігового покриву та сильних довготривалих морозів існує ризик для життєздатності рослин озимих культур.

«За спостереженнями вчених, пошкодження і загибель озимих посівів від вимерзання відбуваються в тих випадках, коли протягом трьох декад сніговий покрив не досягає оптимальної висоти за певних температурних умов. Наприклад, за температури повітря на рівні -10°С висота снігового покриву має становити не менше 7 см, за температури -15°С ‒ 14 см; за температури -20°С ‒ 20 см. Має значення також стан снігового покриву. На даний час на поверхні ґрунту сніг насичений вологою і є промерзлим, щільним і має високу провідність; верхній шар снігу випав за мінусової температури, є пухким і має більш високі теплоізоляційні властивості. Крім того, триває снігопад, і висота снігового покриву зростає», – повідомляють у НААН.

На думку вчених, станом на 13 січня рівень цукрів у вузлах кущіння озимих є достатнім, щоб навіть під незначним сніговим покривом рослини озимих зернових культур могли б без значних пошкоджень витримати прогнозовані 20°С морозу.

Новости по теме

| |