Винороби Бесарабії через посуху зібрали в 5-10 разів менше врожаю винограду

16 января, 2021

Винороби Бесарабії на Одещині зібрали через масштабну посуху в минулому році в 5-10 раз менше врожаю винограду. Виноробство опинилось на грані виживання. Про це повідомили на своїй сторінці в Facebook представники виноробні Колоніст.

— Придунайська Бессарабія, разом з пандемією, пережила безпрецедентну дворічну посуху, наші поля перетворилися на випалений степ. Виноградники виявилися на межі виживання. Ми отримали дуже маленький, в 5-10 разів менше звичайного, врожай винограду. Порятунок лоз коштував колосальної праці та дуже великих витрат, — проінформували винороби. 

Також у виноробні відзначають, що вдаються взнаки і карантинні заходи запроваджені державою, щоби уникнути поширенню пандемії ковіду.

— Карантинні заходи, м’яко кажучи, не сприяли продажу вин і, як наслідок, отримали дуже тяжке фінансове становище виробників вина.

Втім виноробам вдалося зберегти виробництво і фахівців. нова хвиля карантинних обмежень загрожує ще сильніше вдарити по галузі. Винороби закликають українських споживачів підтримати вітчизняні вина в цей важкий період.

— Ми не знаємо як довго, скільки, і які саме обмеження очікують на нас. Нема ніяких надій на допомогу і підтримку українського виробника з боку держави. З огляду не все, що діється, все відбуватиметься лишень навпаки. При цьому українське виноградарство і виноробство має жити і розвиватися. І ми звертаємося до вас, наших покупців, патріотів, поціновувачів українських вин. Надавайте перевагу українському виробнику, надавайте перевагу нашим українським винам, — пишуть фахівці Колоністу. 

Винороби також відзначають, що вино 2020 року, незважаючи на посуху, відрізняється особливою якістю.

— Кліматичні особливості 2020 року компенсувалися невеликим, але надзвичайним за якістю врожаєм. Вина цього року нас дивують своєю ароматикою, насиченістю і потенціалом до витримки. Ми будемо робити все можливе, і навіть більше, щоб на виноробні КОЛОНІСТ народжувалися виключно якісні та натуральні вина.

Новости по теме

| | | |