На Херсонщині провели засідання щодо запобігання поширенню грипу птиці

13 января, 2021

При Високопільській РДА  проведено  засідання ДНПК  щодо епізоотичної ситуації  з високопатогенного грипу птиці  та проведення профілактичних  заходів по недопущення занесення вірусу в особисті селянські господарства Високопільської та Кочубеївської територіальних громад, — інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Засідання відбулось під головуванням першого заступника голови Високопільської РДА, за участі голів та старостВисокопільської та Кочубеївської ОТГ.

Під час засідання Високопільським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено на розгляд питання: про ускладнення епізоотичної ситуації з високопатогенного грипу птиці (ВПГП) на території Херсонської області; про готовність служб до дій у разі підозри або встановлення діагнозу на високопатогенний грип; про вжиття упереджувальних заходів з недопущення занесення збудника ВПГП на територію Високопільського району.

У ході роботи комісії було встановлено завдання та визначено виконавців, намічено наступні основні заходи:

1. Провести облік чисельності птиці в приватному секторі, яка утримується у неволі.

2. Забезпечити постійний контроль за клінічним станом поголів’я птиці у господарствах незалежно від форми власності.

3. Посилити контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при реалізації живої птиці та продукції птахівництва на агропродовольчих ринках.

4. Вжити невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами, птицею та продуктами тваринного походження. Посилити контроль за несанкціонованим переміщенням тварин та птиці автошляхами району.

5. Поновити та підтримувати матеріальний резерв необхідний для екстреного розгортання і належних умов функціонування карантинних ветеринарно-поліцейських постів (кунги, дезбар’єри, спецодяг, паливно-мастильні матеріали, дрова, попереджувальні знаки тощо) та виконання заходів з ліквідації епізоотії.

7. Затвердити місцеві «Програми забезпечення епізоотичного благополуччя об’єднаних територіальних громад».

Новости по теме

| | |