На Херсонщині подекуди озима пшениця була пошкоджена шкідниками

12 января, 2021

Погодні умови, які склалися протягом цьогорічного вегетаційного періоду, вплинули на стан сільськогосподарських культур, повідомляє пресслужба НААН.

Внаслідок аномально теплої погоди останнім часом відмічалися слабкі ростові процеси на посівах озимини майже на всій території країни, за винятком східних областей, де рівень середніх та максимальних температур був нижчим за температуру при якій відновлюється вегетація. Наразі стан рослин переважно добрий та задовільний.

У Херсонській області на окремих площах відмічалося пошкодження посівів пшениці озимої сільськогосподарськими шкідниками.

У третій декаді грудня на окремих полях Харківської, Полтавської, Луганської та Чернігівської областей утримувалася льодяна кірка товщиною від 3 до 8 мм, яка з підвищенням денної температури розтала.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі знижувалася до 0-2°C морозу, у Луганській, Харківській та Сумській областях – до 5°C морозу, що значно вище від критичної температури вимерзання, яка за розрахунками науковців становить: пшениці озимої у фазі «утворення 3-го листка» – 12-14°C морозу, у фазі «кущіння» – 15-19°C морозу, жита озимого – 14,0-15,5°C морозу, ячменю та ріпаку озимих – 9-11°C морозу.

Новости по теме

| | |