Через розорювання степу в Україні може зникнути цілий ряд червонокнижних рослин

9 января, 2021

В Україні склалася критична ситуація з дикими рослинами, вберегти яких від знищення та зникнення не може навіть «Червона книга». Таку думку висловив директор «Київського еколого-культурного центру» Володимир Борейко, — пише greenpost.ua.

«На жаль, практично ніде дикі рослини не розглядаються як цінні самі по собі, як такі, що мають право на існування. Дурна пропаганда диких рослин як корисних тільки через свої лікарські властивості або для прикраси власної дачі, яка велася довгий час, зіграла з ними злий жарт», — зазначає Володимир Борейко.

За його словами, щовесни браконьєри виривають в лісах близько 20-25 млн первоцвітів: пролісків, сон-трави, шафрану Гейфеля, білоцвіту. Збиток державі становить близько 1 млн грн.

«Але справжня біда відбувається з дикими рослинами степів. Колись степова країна Україна їх повністю позбулася. Жалюгідні залишки степових ділянок у вигляді балок, курганів, валів, пагорбів нещадно розорюються або випалюються», — зауважив фахівець.

За інформацією еколога, незабаром Україна назавжди втратить декілька видів рідкісних диких рослин. Це ужовник звичайний, хвощ великий, арніка гірська, біла лілія, плавун булавоподібний, гіацинтик блідий, ялівець звичайний, рододендрон жовтий.

Новости по теме

| | | |