Україна у 2020 році істотно наростила імпорт картоплі

7 января, 2021

Україна у 2020 році істотно наростила імпорт картоплі. Проте, доля імпорту відносно власного виробництва невелика. Імпорт Україною свіжої або охолодженої картоплі у 2020 році сягнув $62,71 млн, що у грошовому виразі майже на третину більше проти показника 2019 року, повідомляє unn.com.ua з посиланням на Держмитслужбу.

Так, за той же період 2019 року імпорт картоплі становив $47,55 млн, а вже 2020 року зріс на 31,87%. ТОП-3 імпортерами картоплі в Україну 2020 року стали Білорусь ($27,76 млн), Нідерланди ($12,31 млн) та Російська Федерація ($7,27 млн).

Україна у 2020 році експортувала картоплі на $0,87 млн, що на 45,89% менше проти відповідного періоду минулого року. Так, у 2019 році експорт картоплі сягав $1,6 млн, а цього року за цей же період скоротився майже удвічі. Продала Україна цього року найбільше картоплі до Білорусі ($417,54 тис), Молдови ($204,39 тис) та Єгипту ($202,3 тис).

Коментуючи питання, заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка нещодавно констатував, що «два роки ми спостерігаємо значно більший імпорт картоплі, ніж раніше. Та навіть рекордні 275 тисяч тонн імпорту не йдуть в жодне порівняння з 5 млн тонн картоплі, які просто згнивають кожного маркетингового року», — зауважував він.

«Цьогорічний врожай картоплі в Україні становить 21,7 млн тонн. Тобто імпорт складає 1,2% від виробництва. Вибити цей імпорт і стати експортером картоплі — це мінімальна мета», — зауважив торгпред.

Також він вказав, що «імпорту картоплі з РФ невдовзі не буде».

З його слів, «головна проблема картоплярства в Україні давно відома — слабкий розвиток промислового картоплярства».

«Більшість картоплі в Україні ми з вами вирощуємо на своїх городах і самі з’їдаємо. Ну і ще докуповуємо на базарах. Така структура виробництва не дуже придатна для оптової торгівлі і торгівлі через мережі супермаркетів, які цілком природньо ставлять вимоги щодо стандартизованості товару, обсягів і стабільності його поставки. А на міжнародному ринку овочів ці вимоги є просто базовими для будь-яких переговорів. Тому таких постачальників легше знайти за кордоном», — зауважив Качка.

При цьому він зазначив, що «найгірше — коли наші виробники, чекаючи кращої ціни, тримають картоплю».

«Тим часом їх місце займає імпорт. А потім вітчизняна картопля просто згниває. Ця ситуація буде тривати доти, доки виробники, яких багато, не домовляться з дистриб’юторами їхньої продукції», — підсумував посадовець.

Новости по теме

| | |