За останні п’ять років Україна збільшила експорт меду у Великобританію у 19 разів

6 января, 2021

Зона вільної торгівлі з Великобританією відкриває великі перспективи для виробників меду України. Таку думку висловила консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка на своїй сторінці в Facebook.

«З 1 січня 2021 введено в дію угоду про зону вільної торгівлі Україна-Велікобрінія. Що це означає для України і нашої солодкої галузі? Нескінченні перспективи, можливість росту присутності на одному з найбільш вимогливих ринків Європи», — зазначила вона.

Експерт підкреслила, що тепер Україна може постачати в королівство 1 тисяч тонн меду в рамках безмитної квоти. Поза квотою — імпортер повинен сплатити — 17,3%.

«За останні 5 років обсяги експорту меду з України на Туманний Альбіон збільшилися з $ 52 тис. В 2015 р до $ 973 тис. За результатами в 2019 році. Майже в 19 разів», — зазначила Анна Бурка.

Також вона уточнила, що Великобританія входить в ТОР-5 ключових світових імпортерів меду, щорічний імпорт меду — $110 — 130 млн. Ключовий постачальник меду — Китай (35%).

Новости по теме

| | |