Невідомі вкрали, пошкодили та знищили десятки лип в миколаївському парку «Дружба»

6 января, 2021

Невідомі вандали знищили, пошкодили та викопали десятки лип в миколаївському парку «Дружба», де на початку грудня активісти проводили озеленення та в рамках всеукраїнської акції «Мільйон дерев за 24 години» висадили 400 молодих садженців. Про це повідомив один з ініціаторів висадки Роман Буров, — інформує АгроЮг.

Чоловік розповів, що вкрали 15 молодих лип, декілька невідомі пошкодили і зламали. Інші садженці лишились цілими. Незважаючи на цей акт вандалізму, Роман оптимістично налаштований і запевняє, що на місці вкрадених дерев навесні висадять на заміну нові. А от молоденькі липи, які вкрали, будуть рости певно, деінде. Головне, щоби деревця вижили.

Викопали близько 15 саджанців. Я трохи засмутився, коли почув про цю ситуацію. Сподіваюся, ці дерева викопали дачники. Дерево, як дерево свою функцію виконуватиме для планети, а ми на це місце посадимо нові і будемо продовжувати посадку. І зробимо табличку: «Якщо хочете посадити дерево, ми його вам привеземо безкоштовно«, — розповідає Роман Буров. 

Нагадаємо, що парк «Дружба» — унікальний парк, в межах якого раніше існував справжній дендропарк із різними рідкісними, червонокнижними рослинами. З часом прийшов у повний занепад.

Загалом під час акції було зібрано 58 тисяч гривень, на ці кошти закупили тисячу дерев. Чотириста лип висадили в парку «Дружба», інші 600 розійшлись по різним районам міста:  300 лип в Корабельний район, 100 — в Широку Балку, частина на ПГУ та Леваневський.

Нагадаємо, що якраз липа є одним з найпридатніших для південного клімату. Детальніше про дерева, які найбільше підходять для Південного регіону читайте в спецпроєкті АгроЮг — «Зелені легені Півдня України».

 

Новости по теме

| |