Реальний врожай картоплі в Україні на 40% менший від заявлених статистичних даних, — думка

31 декабря, 2020

Статистичні дані щодо врожаю картоплі в Україні, який щорічно перевищує 20 млн тонн, не відповідають дійсності, а реальний урожай становить близько 60% від заявленого.

Таку думку висловив Сергій Рибалко, віце-президент Української Асоціації виробників картоплі, передає unian.ua.

«Статистичні дані про врожай картоплі у 21−22 млн тонн не змінюються протягом останніх десяти років, хоча реалії виробництва змінюються. За моїми спостереженнями, реальна цифра близька до 12 млн тонн. Більша частина врожаю викидається, віддається на корм худобі», — розповідає експерт.

За його словами, споживання картоплі в Україні становить близько 4 млн тонн, виходячи з розрахунків Міністерства охорони здоров’я в 120 кг картоплі на особу на рік, помножене на 34−36 млн осіб, які постійно проживають на території країни.

«При цьому, Україна у 2020 році імпортувала з-за кордону близько 500 тис. тонн картоплі, або чверть всього внутрішнього ринку», — додав Рибалко.

На думку Оксани Руженкової, виконавчого директора УАВК, статистику необхідно вивести з тіні, оскільки вона використовується при створенні державної програми підтримки картоплярства.

«П’ятирічний план розвитку галузі будувався саме на цій статистиці. Більш того, при створенні програми підтримки галузі не використовувалися багато даних про виробників картоплі та їх плани на будівництво заводів і переробних підприємств, про стан зрошення і так далі», — зауважила Руженкова.

Новости по теме

| | |