«Вибити імпорт і стати експортером картоплі» — основна мета, — Тарас Качка

29 декабря, 2020

Вибити імпорт і стати експортером картоплі — це мінімальна мета. Про це заявив на своїй сторінці заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка, відреагувавши на матеріал про засилля імпорту картоплі від економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрія Ярмака у своєму блозі.

— Два роки ми спостерігаємо значно більший імпорт картоплі, ніж раніше. Та навіть рекордні 275 тисяч тон імпорту не йдуть в жодне порівняння з 5 млн тон картоплі які просто згнивають кожного маркетингового року. Цьогорічний врожай картоплі в Україні становить 21,7 млн тон. Тобто імпорт складає 1,2 % відсотки від виробництва. Вибити імпорт і стати експортером картоплі — це мінімальна мета, — заявив Качка. 

Також він окреслив найбільшу проблему картоплярства в Україні, за рахунок якої експорт картоплі з України виглядає непривабливим.

— Головна проблема картоплярства в Україні давно відома — слабкий розвиток промислового картоплярства. Більшість картоплі в Україні ми з вами вирощуємо на своїх городах і самі з‘їдаємо. Ну і ще докуповємо на базарах.Така структура виробництва не дуже придатна для оптової торгівлі і торгівлі через мережі супермаркетів, які цілком природньо ставлять вимоги щодо стандартизованості товару, обсягів і стабільності його поставки. А на міжнародному ринку овочів ці вимоги є просто базовими для будь-яких переговорів. Тому таких постачальників легше знайти закордоном. Найгірше ж коли наші виробники, чекаючи кращої ціни, тримають картоплю. Тим часом їх місце займає імпорт. А потім вітчизняна картопля просто сгниває. Ця ситуація буде тривати доти доки виробники, яких багато, не домовляться з дистриб‘юторами їхньої продукції.

Тарас Качка також відзначив, що на ринку української картоплі дуже мало різноманітної продукції.

-Міжнародний ринок картоплі, виглядає так як на фото з Gulfood — у вигляді заморожених діпів, фрі, гратенів, крокетів. Поки що я частіше бачив лише миту і фасовану українського виробництва. Але я впевнений, що промислове картоплярство в Україні буде розвиватися. І для Уряду підтримка промислового картоплярства буде завжди пріоритетом аграрної продукції.

 

Новости по теме

| | |