На Херсонщині прийнято регіональну програму з використання та охорони земель на 2020 – 2024 роки

28 декабря, 2020

У Херсонській області депутатами обласної ради схвалено регіональну програму з використання та охорони земель у Херсонській області на 2020 – 2024 роки. Про це йдеться у повідомленні Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення.

«Метою Програми є здійснення заходів для підвищення ефективності механізму регулювання земельних відносин та управління земельними ресурсами, раціонального використання та охорони земель, розвитку ринку землі та ведення Державного земельного кадастру, забезпечення ефективного використання земельних ресурсів, створення оптимальних умов для збільшення соціального, інвестиційного і виробничого потенціалів землі, зростання її економічної цінності», – повідмляють у департаменті.

Програмою визначено основні завдання:

  • розвиток земельних відносин шляхом проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, інвентаризації земель державної власності та земель комунальної власності, в тому числі під полезахисними лісосмугами;
  • охорона земель через розробку робочих проектів землеустрою щодо порушених земель та проведення їх рекультивації;
  • супровід реалізації проекту міжнародної технічної допомоги Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ) «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України».

У департаменті впевнені, що реалізація зазначених завдань на території області дозволить досягти сталого розвитку землекористування, підвищивши ефективність та екологічну безпеку використання суспільством земельних ресурсів та здійснивши оптимізацію землекористування.

Впровадження Програми шляхом здійснення комплексу організаційних, правових, еколого-економічних та інших заходів дозволить частково зупинити процеси деградації ґрунтового покриву, створити стійку систему нарощування біоресурсного потенціалу земель та підвищити економічну ефективність їх використання.

Новости по теме

| |