Український борщ можуть включити в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

28 декабря, 2020

Про це заявила Ольга Стефанішина, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, під час «Міністерського борщ-батлу із приготування традиційного українського борщу», передає пресслужба «Урядового порталу».

Мета заходу — популяризація української традиційної страви та включення «Культури приготування українського борщу» до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Ми звернули увагу українців на те, що борщ є нашою традиційною родинною стравою. Борщ пройшов свій шлях крізь покоління, від бабусі до матері та сьогодні ми передаємо його рецепт своїм дітям. Для того, аби український борщ таки залишився нашим нащадкам ми прагнемо включення „Культури приготування українського борщу“ до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. І це абсолютно можливо, уже в найближчі роки», — стверджує Ольга Стефанішина.

Жодна пропаганда чи відверта спроба крадіжки української традиційної страви не зможе заперечити ідентичність та культурну спадщину нашого народу через кулінарний батл, — розповідає Ольга Стефанішина.

 Євген Клопотенко, голова ГО «Інститут культури України», закликав міністрів:

«Тепер будемо очікувати в Україні вулиць, пам’ятників на честь борщу, започаткуємо традицію відзначення світового Дня борщу та запуску тематичних телевізійних шоу».

Новости по теме